Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-12-21 19:20 | Rozmiar tekstu: A A A
Pierwsza w Polsce

Klinikę „Budzik dla dorosłych” otwarto w Olsztynie

Olsztyn24
Ewa Błaszczyk i prof. Wojciech Maksymowicz otwierają olsztyńską klinikę | Więcej zdjęć »
Na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie otwarto dzisiaj (21.12) klinikę „Budzik dla dorosłych”. Klinika wybudzeń ze śpiączki dla dorosłych powstała z inicjatywy aktorki Ewy Błaszczyk - prezes fundacji „Akogo?”, prowadzącej działającą z sukcesami klinikę „Budzik” dla dzieci i jest pierwszą (planowane jest tworzenie kolejnych, także w Warszawie) taką placówką w Polsce.

Klinikę przewidziano na początek na osiem łóżek. Posiada również pełne zaplecze rehabilitacyjne i medyczne. Jej działanie finansuje obecnie szpital. Przejście na finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia może nastąpić w styczniu - lutym przyszłego roku.

- Taki ośrodek jest konieczny, abyśmy mogli odszukać tych, którym można pomóc i o których trzeba walczyć - mówi Łukasz Grabarczyk, dyrektor szpitala. - Często znajdujemy pacjentów, którzy są w domach i zakładach opiekuńczo-leczniczych bez terapii.

Kierujący pracami nad wybudzaniem ze śpiączki profesor Wojciech Maksymowicz przyznał, że pomysł stworzenia kliniki nakierowanej na pomoc osobom dorosłym powstał już kilka lat temu:
R E K L A M A
banner
- „Budzik” dla dzieci otrzymywał podania o przyjęcie osób, które skończyły 18 lat i to był pierwszy moment refleksji. Następnie zainteresowali się tym także inni. Do kliniki przyjmowani są pacjenci, którzy zapadli w śpiączkę w wyniku urazu głowy nie dawniej niż przed rokiem lub pół roku - w przypadku zapadnięcia w śpiączkę z innego powodu.

Na uroczystym otwarciu olsztyńskiego „Budzika” nie mogło zabraknąć Ewy Błaszczyk. To właśnie jej fundacja wsparła finansowo tworzenie olsztyńskiego oddziału (m.in. poprzez zakup łóżek). Aktorka spotkała się z wybudzonym przez olsztyńskich neurochirgów pacjentem, który obecnie przebywa w klinice.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie kliniki „Budzik dla dorosłych”

21-12-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl