Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anetta Socha | 2016-12-23 16:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Świątecznie w Gimnazjum nr 5

Olsztyn24
Jasełka w Gimnazjum nr 5 (fot. G5 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
22 grudnia to dzień, na który czekaliśmy niecierpliwie. Wczoraj po raz ostatni w 2016 roku byliśmy w szkole. Na dodatek był to dzień wyłącznie świąteczny, zatem spotkania klasowe i przedstawienie bożonarodzeniowe. Wszyscy pięknie ubrani, aż przyjemnie było patrzeć na dziewczyny w ślicznych sukienkach, bluzkach, spódniczkach i chłopców w eleganckich koszulach, swetrach. Te stroje przeważały.

W klasach spotkaliśmy się przy ładnie nakrytych stołach, na których znalazły się różne smakołyki. A trzeba przyznać, że każda klasa miała inne pomysły kulinarne. Przeważały ciasta, owoce, ale pojawiła się też pizza.

Tegoroczne przedstawienie świąteczne przygotowali uczniowie z koła teatralnego pod opieką Kariny Kwiecińskiej i Eweliny Mączki. Nad dekoracjami pracowały Karina Kwiecińska i Małgorzata Osińska, a całość poprowadziła Magdalena Wróblewska-Stepańczak. Bohaterowie zaprezentowanej sztuki pokazali nam, jak my, ludzie współcześni, przeżywamy święta. Dla tych bardzo zapracowanych są one przeszkodą w robieniu interesów, inni czekają tylko na wolne i żeby coś sobie kupić, niektórzy wykorzystują je do robienia złośliwości. Tylko nieliczni wiedzą, że to dzień urodzin Jezusa i to wydarzenie miało miejsce w Betlejem ponad 2000 lat temu, i zmieniło świat.
R E K L A M A
banner
Po chwilach refleksji nad świetnie odegranym przedstawieniem przyszedł czas na to, na co zawsze czekamy, czyli występ chóru szkolnego kierowanego przez Hannę Borys. Ależ było pięknie. Wysłuchaliśmy polskich kolęd, ale tym razem były też kolędy z innych krajów - z Hiszpanii, cudowna, wykonana wielogłosowo kolęda z Ukrainy i zaśpiewana w kilku językach znana na całym świecie Cicha noc, którą chór zakończył występ.

Na koniec, jak zawsze przed świętami, życzenia wszystkim uczniom złożyła dyrektor Jarosława Kozak.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl