Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-01-02 14:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejny obywatel Polski pochodzi z Chin

Olsztyn24
Uroczystość wręczenia aktu nadania obywatelstwa w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dla pochodzącego z Chin, mieszkającego w Działdowie tenisisty stołowego Wenliang Xu rok 2017 rozpoczął się w sposób szczególny. Dzisiaj (2.01) w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, z rąk wojewody Artura Chojeckiego, Wenliang Xu odebrał akt nadania obywatelstwa polskiego.

Wenliang Xu urodził się w Shenyang w Chinach. Od najmłodszych lat związany jest z tenisem stołowym. Do Polski przyjechał w 2006 r., by kontynuować karierę sportową. Z sukcesami reprezentował różne kluby sportowe. Od 2012 r. jest zawodnikiem sekcji tenisa stołowego Klubu Sportowego Dekorglass Działdowo. W latach 2015/2016 zdobył wicemistrzostwo Polski w rozgrywkach Superligi Tenisa Stołowego.

Wenliang Xu jest zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin w firmie  Dekorglass w Działdowie na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży. Jest żonaty. W roku 2013 zawarł związek małżeński z Wenwen Liu - również tenisistką grającą w Dekorglas Działdowo. Państwo Xu mieszkają w Działdowie. Wspólnie angażują się również w pracę trenerską.
R E K L A M A
banner
Obywatelstwo polskie Wenliang Xu nabył na podstawie postanowienia Prezydenta RP z 12 grudnia 2016 r. Również jego żona, przebywająca w Polsce piąty rok zapowiada podjęcie starań o uzyskanie polskiego obywatelstwa.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wręczenie aktu nadania obywatelstwa polskiego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie

»

02-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl