Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Alicja Wąsik. | 2017-01-09 13:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Frączki

Olsztyn24
Orszak Trzech Króli we Frączkach | Więcej zdjęć »
Nie tylko w wielkich miastach Polski odbywały się Orszaki Trzech Króli. Pomimo dużego mrozu, także we wsi Gradki i Frączki w piątek (6.01) o godz. 12.00 już po raz drugi odbył się taki orszak zorganizowany przez proboszcza Parafii p.w. Św. Marii Magdaleny, Stowarzyszenie „Nasza wieś” oraz mieszkańców wsi Gradek i Frączki.

Wędrówka orszaku rozpoczęła się we Frączkach, w miejscu połączenia trzech dróg – od strony Gradek, którymi przywędrowali królowie Kacper, Melchior i Baltazar. W trakcie orszaku odbyło spotkanie z Aniołem, królem Herodem oraz złożenie darów u żłóbka w kościele p.w. Św. Marii Magdaleny we Frączkach.

Tradycyjnie już Święta Rodzina została wybrana spośród mieszkańców naszych wsi, a mały Jezusek swą rolę odegrał rewelacyjnie.
R E K L A M A
banner
Tuż po zakończeniu przemarszu została odprawiona msza święta. Z naszych wyliczeń wynika, że w uroczystościach wzięło udział około 150 osób.

Bardzo dziękujemy za pięknie śpiewane kolęd Zespołowi Cantemus z GOK w Dywitach, pani Agnieszce - organistce oraz mieszkańcom wsi Gradki i Frączki za rewelacyjne wcielenie się w biorące udział w orszaku postacie.

Alicja Wąsik

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.