Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JM | 2017-01-10 11:13 | Rozmiar tekstu: A A A
W Gimnazjum nr 13 uczą przez doświadczenie

Jak ciekawie opowiedzieć o Układzie Słonecznym?

Olsztyn24
Warsztaty o Układzie Słonecznym w Olsztynie w Gimnazjum nr 13 (fot. G13 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
„Uczymy przez doświadczenie” to autorski projekt edukacyjny realizowany już czwarty rok w olsztyńskim Gimnazjum nr 13. Ostatnie zajęcia poświęcone były Układowi Słonecznemu.

W ramach projektu uczniowie klas 1A i 1D wykonali modele planet i układu słonecznego. Potem gimnazjaliści przygotowali warsztaty z geografii dla kolegów z klas 1B i 1D. Ponadto na zajęcia przyszli uczniowie klas 1A Szkoły Podstawowej nr 33. Podobne warsztaty gimnazjaliści z „Trzynastki” przeprowadzili także w Przedszkolu Językowym Junior Academy w Olsztynie.

- Nasi uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili spotkanie dotyczące planet i Układu Słonecznego - wyjaśnia Joanna Mieszczyńska, nauczycielka historii i geografii w Gimnazjum nr 13. - Mówiliśmy o zjawiskach zachodzących w kosmosie, ciekawostkach dotyczących poszczególnych planet, pracowaliśmy z modelami przygotowanymi przez gimnazjalistów, przedstawiliśmy ruch obiegowy i obrotowy Ziemi, wyjaśnialiśmy grawitację ziemską z modelem jabłka, ćwiczyliśmy nazwy planet w języku angielskim.
R E K L A M A
banner
Na koniec uczestnicy warsztatów wspólnie śpiewali piosenkę o Ziemi i piosenkę o planetach w języku angielskim. Było miło i ciekawie. Dla uczniów było to nowe i cenne doświadczenie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl