Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Justyna Grzywaczewska | 2017-01-10 12:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Leśne bieganie nad Jeziorem Długim

Olsztyn24
City Trail (fot. archiw. CT - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sobotę (14.01) odbędzie się czwarty już (z sześciu zaplanowanych) bieg Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. To doskonała okazja, by aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie w dobrym towarzystwie! Zapisy trwają na stronie www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 10 stycznia. Spóźnialscy mogą liczyć na rejestrację w dniu biegu.

Biegi CITY TRAIL odbywają się na 5-kilometrowej pętli nad Jeziorem Długim. Trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest bardzo urozmaicona. Nie brakuje podbiegów i korzeni. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg – trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia.

– I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję – tak jak w przypadku CITY TRAIL – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie! – zapewnia Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów cyklu. – Naszym celem jest zachęcenie osób o różnym poziomie zaawansowania do aktywnego spędzania czasu - także jesienią i zimą. To okres, kiedy dużo trudniej się zmotywować, a takie comiesięczne spotkania biegowe są dobrym powodem do wyjścia z domu. W naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować - nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania. U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.
R E K L A M A
banner
Dzieci i młodzież startują na dystansach od 300 m do 2 km – w zależności od wieku. Najmłodsi uczestnicy mają zaledwie kilkanaście miesięcy i zazwyczaj pokonują trasę z pomocą rodziców.

- Zależy nam, aby takie inicjatywy, jak CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mobilizowały Polaków do zwracania większej uwagi na własne zdrowie. Mamy więc nadzieje, że mieszkańcy Olsztyna i okolic ponownie dadzą się namówić na odrobinę wysiłku i pobiegną wspólnie z nami.  Liczymy także, że teraz jeszcze więcej ludzi przyłączy się do akcji, by promować aktywność sportową i jednocześnie zrobić pierwszy krok w celu wdrożenia zasad profilaktyki zdrowotnej do codziennego życia – podkreśla Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Na biegi CITY TRAIL można zapisywać się przez stronę internetową www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 10 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne.

Cykl CITY TRAIL odnotowuje w trwającym sezonie znaczące wzrosty frekwencji – również w Olsztynie. W trzech pierwszych imprezach edycji 2016/2017 wzięło udział łącznie 1255 dorosłych i 363 dzieci. W pierwszym biegu w październiku frekwencja wyniosła 428 dorosłych i 139 uczestników CITY TRAIL Junior, w drugiej październikowej imprezie odpowiednio 422 i 111, a w listopadzie – 405 i 113. W rekordowych zawodach poprzedniej edycji pobiegło 381 dorosłych. Przyrost frekwencji w biegu głównym (porównując najlepszy bieg poprzedniej edycji z najliczniejszymi zawodami tego sezonu) wynosi zatem ponad 12 procent. Z kolei w biegach dziecięco-młodzieżowych najliczniejsze zawody przyciągnęły w poprzedniej edycji 91 uczestników - wzrost frekwencji to 53 procent.

W dotychczas rozegranych imprezach dwa razy triumfował Artur Olejarz - najlepszy zawodnik poprzedniej edycji w Olsztynie, a raz zwyciężył Paweł Pszczółkowski. Wśród kobiet dwie wygrane ma na koncie Aleksandra Lisowska – rekordzistka trasy. Raz zwyciężyła Monika Jackiewicz – najszybsza zawodniczka olsztyńskiego CITY TRAIL w dwóch poprzednich sezonach.

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 – nad Jeziorem Długim (w okolicy mostu przy ścieżce rowerowej). Wtedy to rozpocznie pracę biuro zawodów. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Ten plan dotyczy każdego z biegów CITY TRAIL – nie tylko w Olsztynie, ale we wszystkich lokalizacjach, w których odbywają się zawody, a są to: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Warunkiem sklasyfikowania, a więc otrzymania pamiątkowego medalu jest ukończenie co najmniej czterech biegów – niekoniecznie w jednym mieście. Podsumowanie cyklu odbędzie się po zakończeniu części sportowej – około dwa tygodnie po ostatnim biegu, który w Olsztynie jest zaplanowany na 25 marca 2017.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl