Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-01-11 19:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Ekumeniczne spotkanie u marszałka

Olsztyn24
Ekumeniczne spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Doroczne spotkanie duchownych różnych wyznań to zaproszenie do dialogu i podsumowania minionego roku. - Spojrzenie z różnych perspektyw przynosi szerszy obraz codzienności regionu - zaznacza marszałek Gustaw Marek Brzezin. Dzisiaj (11.01) ekumenicznej tradycji stało się zadość.

Reprezentanci Kościołów Warmii, Mazur i Powiśla spotykają się u marszałka tradycyjnie w okresie okołoświątecznym i noworocznym, zarówno kalendarza gregoriańskiego, jak i juliańskiego.

- To dobry moment, żeby podzielić się problemami i sukcesami z życia kościołów naszej wojewódzkiej wspólnoty - mówi Gustaw Marek Brzezin. - Wielokulturowość, wielowyznaniowość i tolerancja są cechami charakterystycznymi Warmii i Mazur. Chcemy je pielęgnować. Także za pomocą środków unijnych.
R E K L A M A
banner
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, Kościoła Bizantyjsko-Ukraińskiego, Kościoła Chrześcijan Baptystów, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, Kościoła Polsko-Katolickiego i Kościoła Zielonoświątkowego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl