Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-01-22 13:39 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na promocję książki „Parnas według Panasa”

Olsztyn24
Stary Ratusz
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (23.01), o godzinie 17.00, do Czytelni Czasopism Starego Ratusza WBP na promocję książki „Parnas według Panasa” Marka Książka i Janusza Soroki.

Pozycja autorstwa Marka Książka i Janusza Soroki to biografia Henryka Panasa (1912-1985), wybitnego pisarza i działacza społecznego związanego z Warmią i Mazurami, autora m. in. apokryfu „Według Judasza” tłumaczonego na język angielski, hiszpański, japoński, szwedzki i włoski.

To pierwsza tak obszerna publikacja o pisarzu będąca reportersko-biograficzną opowieścią o jego życiu i twórczości, udokumentowaną oryginalnym materiałem ilustracyjnym. Jej zasadniczym celem jest przywrócenie pamięci o znakomitym twórcy, o którego dokonaniach literackich zapomniano nie tylko w Polsce, ale także na Warmii i Mazurach, gdzie mieszkał i tworzył przez większość dorosłego życia.
R E K L A M A
banner
Biografia, osadzona w kontekście historycznym i społecznym, pozwoli także poznać warunki, w jakich pisarzowi przyszło żyć i pracować.

Książka wydana przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Zapraszamy!

******

Marek Książek - ur. 1951 r., z wykształcenia politolog, po okresie pracy w przemyśle od 1983 r. dziennikarz prasy olsztyńskiej i ogólnopolskiej. Ma na koncie kilka książek o charakterze monograficznym.

Janusz Soroka - ur. 1957 r., absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, reporter i redaktor olsztyńskich gazet, autor sowizdrzalskiej biografii Feliksa Siemienasa.


Komentarze [1]
~Marek Książek / 2017-01-22 20:21
Jeszcze raz w imieniu autorów zapraszam. Postać i twórczość Henryka Panasa zasługuje na szczególny wieczór i - mam nadzieję - taki będzie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl