Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2017-01-24 16:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Mniej dymu tytoniowego w Olsztynie

Olsztyn24
Całkowity zakaz palenia od dzisiaj obowiązuje m.in. na terenie CRS „Ukiel”
Zakaz palenia na przystankach, w parkach oraz nad jeziorem. Wchodzi w życie uchwała o rozszerzeniu strefy wolnej od dymu tytoniowego.

Podczas grudniowej sesji olsztyńska Rada Miasta przyjęła uchwałę o rozszerzeniu w granicach administracyjnych miasta Olsztyna katalogu miejsc przeznaczonych do użytku publicznego jako strefy wolnej od dymu tytoniowego, pary z papierosów elektronicznych i substancji uwalnianych za pomocą nowatorskiego wyrobu tytoniowego. Nowe przepisy weszły w życie dzisiaj (24.01).

Do katalogu miejsc wolnych od dymu tytoniowego włączono przystanki autobusowe i tramwajowe komunikacji miejskiej, tereny wyznaczone na siłownie plenerowe oraz place zabaw. Zgodnie z preferencjami mieszkańców miejscem wolnym od dymu tytoniowego jest również Park Centralny, Park im. Kusocińskiego, Park Jakubowo, Park Podzamcze oraz obszar Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”. W strefach wolnych od dymu obowiązuje całkowity zakaz palenia zarówno tradycyjnych wyrobów tytoniowych, jak również papierosów elektronicznych.
R E K L A M A
banner
Uchwała została poprzedzona konsultacjami społecznymi, które miały na celu poznanie opinii mieszkańców na temat strefy wolnej od tytoniu. Wśród propozycji zgłaszanych przez Olsztynian znalazł się teren plaży miejskiej nad Jeziorem Ukiel.

Uchwała wpisuje się w działania z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia będącej zadaniem własnym miasta, a także jest zgodna z programem rządowym ograniczenia zdrowotnych następstw palenia tytoniu na lata 2014-2018.
Komentarze [2]
~wojcio / 2017-01-26 07:19
super, niestety na plaży miejskiej i czasem na przystankach również wciąż można zobaczyć (poczuć też) palaczy. Przepis jedno, egzekwowania drugie...
~allensteiner / 2017-01-25 20:54
To teraz straż miejska zamiast zajmować się poważnymi sprawami będzie spacerować po parkach i nad jeziorem, by wypatrzeć czasem jednego palacza, który przeważnie i tak się wyprze?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl