Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-02-01 15:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomóżmy seniorom pozostać w kontakcie

Olsztyn24
Zadbajmy o naszych seniorów
Dzisiaj (1.02) wyłączone zostają niezarejestrowane karty SIM. Warto sprawdzić, czy możemy skontaktować się seniorami ze swojego otoczenia.

Weszła w życie znowelizowana ustawa antyterrorystyczna. Jedną z najważniejszych zmian w prawie jest konieczność rejestracji kart SIM. Wymóg został podyktowany potrzebą zwiększenia poziomu bezpieczeństwa obywateli Polski.

Zmiana poprzedzona była dużą kampanią medialną, nie daje to jednak pewności czy informacje dotarły do wszystkich użytkowników. Najbardziej narażoną na dezinformację grupą są seniorzy. Warto zatem zatroszczyć się o osoby w starszym wieku i sprawdzić, czy ich telefon jest ciągle aktywny. Obojętna w tym temacie nie pozostaje również Rada Olsztyńskich Seniorów, która przygotowała wskazówki dla seniorów, których karta nie została jeszcze zarejestrowana.
R E K L A M A
banner
- Ludzie w starszym wieku często nie nadążają za nowinkami technologicznymi i zmianami - tłumaczy przedstawicielka Olsztyńskiej Rady Seniorów. - Niedziałający nagle telefon może wywołać dezorientację i strach. Podpowiadamy co w takiej sytuacji należy zrobić, krok po kroku.

Wskazówki zawierają informacje o miejscach, do których należy się udać w celu zarejestrowania karty oraz o niezbędnych przy rejestracji dokumentach. Te oraz wiele innych użytecznych seniorom informacji można znaleźć na stronie senior.olsztyn.eu

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl