Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-01 15:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomóżmy seniorom pozostać w kontakcie

Olsztyn24
Zadbajmy o naszych seniorów
Dzisiaj (1.02) wyłączone zostają niezarejestrowane karty SIM. Warto sprawdzić, czy możemy skontaktować się seniorami ze swojego otoczenia.

Weszła w życie znowelizowana ustawa antyterrorystyczna. Jedną z najważniejszych zmian w prawie jest konieczność rejestracji kart SIM. Wymóg został podyktowany potrzebą zwiększenia poziomu bezpieczeństwa obywateli Polski.

Zmiana poprzedzona była dużą kampanią medialną, nie daje to jednak pewności czy informacje dotarły do wszystkich użytkowników. Najbardziej narażoną na dezinformację grupą są seniorzy. Warto zatem zatroszczyć się o osoby w starszym wieku i sprawdzić, czy ich telefon jest ciągle aktywny. Obojętna w tym temacie nie pozostaje również Rada Olsztyńskich Seniorów, która przygotowała wskazówki dla seniorów, których karta nie została jeszcze zarejestrowana.
R E K L A M A
banner
- Ludzie w starszym wieku często nie nadążają za nowinkami technologicznymi i zmianami - tłumaczy przedstawicielka Olsztyńskiej Rady Seniorów. - Niedziałający nagle telefon może wywołać dezorientację i strach. Podpowiadamy co w takiej sytuacji należy zrobić, krok po kroku.

Wskazówki zawierają informacje o miejscach, do których należy się udać w celu zarejestrowania karty oraz o niezbędnych przy rejestracji dokumentach. Te oraz wiele innych użytecznych seniorom informacji można znaleźć na stronie senior.olsztyn.eu

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl