Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2017-02-02 15:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiat uruchomił konkurs dla organizacji pozarządowych

Olsztyn24
Starostwo Powiatowe w Olsztynie
Powiat Olsztyński ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych, które w 2017 r. zamierzają przeprowadzić działania mieszczące się w kategorii zadań publicznych realizowanych przez samorząd. Najciekawsze projekty mają szansę na dofinansowanie. Do podziału jest 149 tys. zł.

W tym roku najwięcej środków zostało przeznaczonych na kulturę, sztukę i ochronę dziedzictwa narodowego. Mowa o 62 tys. zł. To o 8 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Zwiększona została także pula na działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Na poziomie ubiegłorocznym z kolei utrzymała się kwota zaplanowana na stypendia dla uzdolnionej, lecz gorzej sytuowanej młodzieży. Na pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej powiat przeznaczył 10 tys. zł, pozostałe środki trafią do organizacji popularyzujących mniejszości narodowe i etniczne oraz język regionalny, a także promujących zdrowie, kulturę fizyczną i ekologię. W budżecie zostały też zaplanowane środki na popularyzację NGO oraz rozwój współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi a Powiatem.

Warunkiem otrzymania dotacji jest realizacja zadania na terenie powiatu olsztyńskiego, wysoka ocena merytoryczna komisji konkursowej, deklaracja wniesienia wkładu własnego w wysokości 20% wartości zadania, a także spełnienie innych wymogów formalnych. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej http://www.powiat-olsztynski.pl/otwarty-konkurs-ofert-na-wykonanie-zadan-publicznych.
R E K L A M A
banner
Termin składania ofert upływa 24 lutego. Listę beneficjentów poznamy w drugiej połowie marca.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl