Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Karol Głębocki | 2017-02-07 17:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Węgorzewo będzie miało rondo

Olsztyn24
Podpisanie umowy (fot. GDDKiA)
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podpisano dzisiaj (7.02) umowę na przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 63 z drogą wojewódzką nr 650 (ul. Armii Krajowej i ul. Targowa) na rondo w Węgorzewie. Zadanie o wartości 3,4 mln zł zrealizuje firma Strabag Sp. z o.o. Termin zakończenia inwestycji to 31 października 2017 r. Przebudowa skrzyżowania zostanie zrealizowana przy współudziale Gminy Węgorzewo, która pokryje koszt budowy oświetlenia w kwocie 85,4 tys. zł.

W ramach inwestycji zostanie przebudowane skrzyżowanie ulic Armii Krajowej i Targowej na małe rondo jedno pasowe. Wykonana będzie pełna konstrukcja jezdni o nawierzchni bitumicznej szerokości około 7,40 m, powstaną ciągi piesze oraz ścieżka rowerowa. Zadanie obejmuje także przebudowę i budowę oświetlenia oraz odwodnienia, a także infrastruktury towarzyszącej w postaci kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, gazowej oraz sieci telekomunikacyjnej i kolizji elektroenergetycznych.

Budowa ronda w Węgorzewie to zadanie realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Program ten stanowi część Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23 (z perspektywą do 2025). Obecnie w Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na terenie Warmii i Mazur zatwierdzonych przez MIB jest 37 zadań na łączną wartość 205 mln zł (lata realizacji 2016-2019). Dobór zadań do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych nastąpił poprzez wybranie z planów GDDKiA tych inwestycji, dla których zostały określone najwyższe klasy ryzyka. Realizacja programu w wymiarze wieloletnim pozwoli na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych i wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego (redukcja liczby wypadków i ich ofiar). Lista tych zadań będzie każdego roku aktualizowana.
R E K L A M A
banner
Stan zadań z PLMN w województwie warmińsko-mazurskim:

» Zadania zrealizowane:
- DK 63 Wyszowate – budowa chodnika – 263 m – 660 tys. zł
- DK 51 Lidzbark Warmiński - przebudowa skrzyżowania DK 51 z DW 511, ul. Grunwaldzką i  ul. Żytnią – 6,1 mln zł
- DK 51 Miłogórze – budowa chodnika - 141 m - 93 tys. zł

» Zadania realizowane:
- DK 53/59 Rozogi – przebudowa skrzyżowania na rondo - 3,6 mln zł
- DK 16 Kisielice – Ogrodzieniec – 2,47 km, budowa ciągu pieszo – rowerowego – 2,6 mln zł
- DK 63 Węgorzewo – budowa ronda – 3,4 mln zł

» Zadania w przetargu:
- Dk 59 Giżycko – budowa ronda
- Dk 51 Dywity – Kieźliny – budowa ciągu pieszo-rowerowego.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl