Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-02-12 21:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Biskupieckie Morsy zapraszają na zlot

Olsztyn24
Zlot morsów w Rukławkach (fot. archiw. UM B-c) | Więcej zdjęć »
Dziki Zachód nad Dadajem – pod takim hasłem w niedzielę, 19 lutego, odbędzie się V Dadajowy Zlot Morsów. Zabawa rozpocznie się na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach od godz. 10, morsy do wody wejdą około godz. 13.30.

Wspólna zabawa miłośników kąpieli w lodowatych wodach co roku ściąga na plażę Słoneczny Brzeg nad jeziorem Dadaj coraz więcej morsów, jak i obserwujących ich kibiców. Chociaż główną atrakcją jest wejście do wody kilkuset osób na raz, to oprócz tego przewidziane są konkursy, tańce, gry i zabawy dla dzieci, a na plaży palą się ogniska.

W tym roku morsom i ich gościom zaśpiewają zespoły „Jorrgus” i „Skaner”. Na imprezie ma panować klimat Dzikiego Zachodu, nie zabraknie więc Indian i kowbojów. Obowiązującą walutą będzie stylizowany na dolary „Five Mors”, a wydać ją będzie można w specjalnie przygotowanym Saloonie. Chętni będą mogli spróbować strzelić z łuku, a nawet ujeździć byka.
R E K L A M A
banner
Wstępem do V Dadajowego Zlotu Morsów będzie rozstrzygnięcie II Biegowego Grand Prix Biegowego Biskupca. To cykl czterech 5-kilometrowych biegów (wokół jeziora Kraksy) i finałowego, 10-kilometrowego Biegu Morsa. Biegi odbyły się kolejno 22 października, 19 listopada, 10 grudnia 2016 r., 21 stycznia 2017 r. 19 lutego zawodnicy pobiegną ostatni raz. Start biegu o godz. 10.

Zlot Morsów poprzedzi jeszcze jedna uroczystość. Dzień przed zlotem, czyli w sobotę 18 lutego, w samo południe, rondo w centrum Biskupca zyska nową nazwę. Biskupieckie Morsy wylicytowały w czasie tegorocznego finału WOŚP możliwość nazwania go swoim imieniem. 18 lutego na rondzie stanie tabliczka z nazwą „Rondo Biskupieckich Morsów”.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl