Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2017-02-16 16:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie z Biskupca znowu najlepsi

Olsztyn24
Laureaci powiatowego etapu XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej (fot. SP)
Agata Studenta i Daniel Thimm reprezentujący Zespół Szkół w Biskupcu zwyciężyli w eliminacjach powiatowych do XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

Zwyciężyć wcale nie było łatwo. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością zagadnień zarówno z zakresu zarządzania kryzysowego, udzielania pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej, jak i przepisów o ruchu drogowym. I chociaż o zwycięstwie decydował wspólny wynik, to każdy biorący udział w eliminacjach musiał sam rozwiązać test składający się z 45 pytań.

Najlepiej wypadli uczniowie z Biskupca i warto dodać, że to już piąte zwycięstwo tutejszego Zespołu Szkół w historii konkursu. Drugie miejsce zajęły Sandra Gajcy i Marta Murawska, uczennice z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście. Trzecie zaś Kacper Słowikowski i Adam Wieśniak z Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach. Wszystkim uczestnikom pogratulował Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. – Cieszę się, że w naszym powiecie mieszkają młodzi ludzie interesujący się problematyką obrony cywilnej. Jestem przekonany, że przyswojona wiedza przyda wam się w życiu codziennym – powiedział dyrektor.
R E K L A M A
banner
Celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej oraz przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowania nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

Organizatorem Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej jest Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Za eliminacje powiatowe odpowiadało Starostwo Powiatowego w Olsztynie. Ostatni etap konkursu odbędzie się 3 marca w Olsztynie.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl