Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2017-03-19 00:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Serca i Skrzydła rozdali na Jarotach

Olsztyn24
Gala Serca Jarot w klubie Akant | Więcej zdjęć »
Połączone Rady Osiedla Jaroty - samorządowa i spółdzielcza - w sobotnie (18.03) popołudnie zorganizowały kolejne spotkanie z osobami i firmami wspierającymi działalność społeczników z Jarot. Uroczystość wypełniło wręczenie honorowych wyróżnień - Serce Jarot i Skrzydła Jarot oraz podziękowań tym, którzy „czynią dobro” mieszkańcom największego osiedla w Olsztynie.

Idea ustanowienia wyróżnienia w postaci Serca Jarot zrodziła się w 2002 roku. Dwa lata później statuetki wręczono po raz pierwszy. Potem statuetkami honorowano zasłużone firmy i osoby w latach 2004, 2005 i 2006. Po czterech latach przerwy następne Serca Jarot wręczono w roku 2010 i 2012. Od tego ostatniego roku gale Serce Jarot weszły na stałe do kalendarza wydarzeń organizowanych przez rady osiedla na Jarotach. Od ubiegłego roku społecznicy wręczają jeszcze jedno wyróżnienie - Skrzydła Jarot, nieco niższej rangi niż Serce Jarot.

W sobotę najwyższe wyróżnienie - Złote Serce Jarot odebrała Jadwiga Kaczmarczyk - dyrektor Gimnazjum nr 13 w Olsztynie. Srebrne Serca Jarot zostały przekazane właścicielowi Piekarni Cymes i właścicielowi Zakładu Mięsnego Podlasie. Laureaci wyróżnienia nie pojawili się jednak na gali. Obecni byli natomiast kolejni laureaci: Adam Kaczyński - strażnik miejski i Andrzej Karwowski - dyrektor Jednostki Realizującej Projekt tramwajowy. Do nich trafiły Serca Jarot.
R E K L A M A
banner
Sporą grupę stanowiły osoby wyróżnione Skrzydłami Jarot. To wyróżnienie kapituła Skrzydeł przyznała:

- Marcie Kilianowskiej-Lebiedzińskiej - dyrektorowi Biura Rady Miasta Olsztyna,
- Danucie Maksymowicz - inspektorowi w Biurze Rady Miasta Olsztyna,
- Mariuszowi Krupińskiemu - dyrektorowi zespołu Pieśni i Tańca Warmia,
- Agnieszce Krupińskiej - instruktorowi zespołu Pieśni i Tańca Warmia,
- właścicielowi Centrum Gier Rubikon,
- Marii Chmielewskiej - członkowi samorządowej i spółdzielczej Rady Osiedla Jaroty,
- Annie Swacha - członkowi spółdzielczej Rady Osiedla Jaroty,
- Leonowi Drewnowskiemu - członkowi samorządowej i spółdzielczej Rady Osiedla Jaroty.

Okolicznościowe „Szkiełka” otrzymały jeszcze: Halina Ciunel - przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna i Halina Zaborowska-Boruch - wiceprezydent Olsztyna. Nie zabrakło też podziękowań za pracę na rzecz Osiedla Jaroty.

Galę w klubie osiedlowym Akant poprowadzili: Lucyna Jaczewska - przewodnicząca samorządowej Rady Osiedla Jaroty i Jerzy Krasowski - przewodniczący spółdzielczej Rady Osiedla Jaroty.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Jadwiga_Misiak / 2017-03-20 13:09
Jak za starych dobrych czasów. Nagrody dla urzędników miejskich. Działaczy społecznych nagradzać, to rozumiem. Oni robią dla innych wiele, nie oczekując nic w zamian, nie otrzymując za to wynagrodzenia, ale żeby nagradzać ludzi za to że dobrze wykonuja swoje obowiązki i otrzymują za to całkiem dobre pensje, to chyba lekka przesada?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Gala Serce Jarot 2017

»

19-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl