Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c. | 2017-03-20 15:31 | Rozmiar tekstu: A A A

II Gala Sportu w Biskupcu

Olsztyn24
II Gala Sportu w Biskupcu | Więcej zdjęć »
W piątek (17.03) w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu spotkali się mieszkańcy gminy związani ze sportem – zawodnicy, trenerzy, działacze, organizatorzy, ale także ich bliscy i kibice. Okazją była II Gala Sportu, na której uhonorowano najlepszych w swoich kategoriach. O przyznaniu nagród decydowała kapituła na podstawie nadsyłanych wcześniej zgłoszeń.

Nagrody – statuetki, dyplomy, bony na zakupy w sklepie sportowym – wręczano w czterech  kategoriach. Pierwsza z nich to „sporowiec” podzielona na podkategorie wiekowe. Wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężył Wiktor Augustowski, zawodnik Klubu Sportowego Egida, który zdobył złoto w 11. edycji otwartych mistrzostw świata w taekwondo. Najlepszy gimnazjalista, Igor Włodarczyk, to wicemistrz i brązowy medalista Europy w grapplingu, członek klubu Arrachion Olsztyn. Najwybitniejszym uczniem szkoły ponadgimnazjalnej został Dawid Burczak z LKK Warmia, który zajął m.in. I miejsce w Pucharze Świata Tour of Łódź oraz czołowe miejsca w Pucharach Świata w Belgii, Holandii i Luksemburgu. W kategorii open zwyciężył Piotr Kula, żeglarz, mistrz Polski w klasie Finn, który w zeszłym roku zajął 16. miejsce w Mistrzostwach Świata w tej klasie.

Piotr Kula został także obwołany Sportowcem Roku 2016. W czasie swojego wystąpienia na scenie młody żeglarz nie krył łez wzruszenia.
R E K L A M A
banner
– Jedną nogą byłem już poza sportem, ale zdecydowałem, że zostaję, że chce dalej reprezentować Polskę i Biskupiec. Traktuję więc dzisiejsze wyróżnienie jako dodatkowy, bardzo mocny bodziec do przygotowań na Igrzyska w Tokio w 2020 roku – mówił Piotr Kula. - Zupełnie nie spodziewałem się, że zostanę wybrany Sportowcem Roku.

Nowością tegorocznej Gali było przyznanie nagrody w kategorii Działacz Sportowy Roku. Otrzymał ją Narcyz Klik, wieloletni sekretarz Ludowego Klubu Kolarskiego „Warmia”. Natomiast trener LKK „Warmia” Dariusz Jaskulski został wybrany Trenerem Roku. Najlepszym Wydarzeniem Sportowym Roku uznano obchody 70-lecia Biskupieckiego Klubu Sportowego „Tęcza”, które odbyły się 25 czerwca 2016 r. Rozegrano wtedy mecze między młodymi piłkarzami Tęczy a byłymi zawodnikami, a także seniorami Tęczy, a kadrą Jerzego Engela. Kumulacją sportowych emocji było wspólne oglądanie na telebimie reprezentacji Polski podczas meczu ze Szwajcarią.

Równie ważnym jak rozdawanie nagród elementem gali było wręczenie po raz pierwszy stypendiów sportowych Burmistrza Biskupca na rok 2017. Zgodnie z regulaminem mają one trafiać do najzdolniejszych młodych sportowców. 300 zł miesięcznie otrzymywać będą: Wiktor Augustowski, Igor Włodarczyk i Dawid Burczak.

- To niesamowite, że mamy znaczących zawodników z Biskupca na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Cieszę się także, że nie brakuje sportowców startujących w naszych gminnych, lokalnych zawodach. Możemy być dumni, bo sport w Biskupcu jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie – mówił po gali burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. - Ze swojej strony staramy się pomagać, chociażby przyznając stypendia i w ten sposób dokładać cegiełkę do budowania ich sukcesów.

Na zakończenie gali wystąpiły biskupieckie cheerleaderki.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl