Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-03-20 19:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Wiosna zaczyna się w Olsztynie

Olsztyn24
Konferencja odbyła się w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku | Więcej zdjęć »
W salach kopernikowskich Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie odbyła się dzisiaj (20.03) konferencja pod hasłem „Wiosna zaczyna się w Olsztynie” zorganizowana przez wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wiolettę Śląską-Zyśk i prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Dzisiaj o godzinie 11.29 nastąpiło wiosenne zrównanie długości dnia i nocy - nastała astronomiczna wiosna. Był to zatem doskonały czas i miejsce dla promocji prowadzonych na olsztyńskim zamku przez Mikołaja Kopernika badań i znajdującej się na zamkowym krużganku stworzonej 500 lat temu przez astronoma tablicy, dzięki której ustalił moment równonocy.

Ten fakt zostały wykorzystany do promocji miasta już wczoraj (19.03) podczas pikniku naukowego, dzisiaj natomiast przyszedł czas na zaprezentowanie cennych nie tylko naukowo, ale też pod względem promocyjnym faktów bardziej szczegółowo. Podjęli się tego prof. dr hab. Jarosław Włodarczyk z Instytutu Historii Nauki PAN, który wystąpił z prelekcją „Mikołaj Kopernik i dawna astronomia w pogoni za wiosną” oraz dr Jacek Szubiakowski - dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, który w wykładzie „Olsztyńska wiosna Kopernika” zaprezentował wyniki badań nad rozszyfrowaniem powstania i działania unikatowego zabytku.
R E K L A M A
banner
Więcej na ten temat w zapisach wideo dzisiejszej konferencji, które będziemy sukcesywnie udostępniać.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja „Wiosna zaczyna się w Olsztynie”

20-03-2017

image galeria
Wykład Jacka Szubiakowskiego „Olsztyńska wiosna Kopernika”

21-03-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl