Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2017-03-29 16:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzieci i młodzież z wizytą w WMOSG

Olsztyn24
Goście w komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej (fot. WMOSG - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie, młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Ostródzie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku, rozpoczęły tegoroczną wiosnę wizytą w Straży Granicznej. Teraz uczniowie już wiedzą, co to jest granica, jak wygląda i dlaczego jest tak ważna.

Najpierw funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pokazali na przykładzie znajdującego się na terenie komendy oddziału miejsca obrazującego oznakowanie granicy państwa, jak wygląda granica w terenie oraz omówili znaczenie znaków granicznych.

Po teorii nadszedł czas na pokaz. I tutaj pytań oraz ciekawości najmłodszych nie było końca. Technik kryminalistyk opowiadał jak odnajduje najmniej widoczne ślady przestępstw. Natomiast funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczania Działań pokazali swój specjalistyczny sprzęt, m.in. drony, które na co dzień patrolują granicę państwa.
R E K L A M A
banner
Wiele radości przyniósł odwiedzającym pokaz tresury psów służbowych, zaprezentowany przez przewodników z Placówki SG w Sępopolu, Barcianach i Bezledach. To psy o imieniu Jankes, Jaki i Jami podczas swoich popisów wzbudziły największe zainteresowanie i uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży.

Swoją wiedzę o służbie w Straży Granicznej uczniowie uzupełnili na strzelnicy i obiektach sportowych w Centrum Szkolenia Straży Granicznej.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl