Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-04-07 20:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Ogólnopolski sukces uczniów z SP 2

Olsztyn24

Olsztyńska drużyna Odysei Umysłu, którą tworzą uczniowie klasy 3 c ze Szkoły Podstawowej nr 2, w dniach 1-2 kwietnia, wzięła udział w 26. Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdyni. W swojej kategorii wiekowej uplasowali się na 2. miejscu, zdobywając tytuł laureata I stopnia.

- Drużyna musiała wybrać jeden z publikowanych przez organizatora problemów długoterminowych - mówi Iwona Jasińska, dyrektor SP 2. - Następnie przez kilka tygodni tworzyła jego rozwiązanie, które zaprezentowała podczas konkursu na scenie sędziom oraz publiczności w ciągu 8 minut.

Wysoka lokata olsztyńskich „Odyseuszy” zagwarantowała udział w Światowych Finałach w Michigan State University (Stany Zjednoczone), które odbędą się w dniach 23-28 maja. Niestety koszty takiego wyjazdu przewyższają możliwości finansowe rodziców i szkoły.
R E K L A M A
banner
- Koszt wyjazdu 6 uczniów i 2 opiekunów to około 50 tys. zł - dodaje Jasińska. - Szukamy sponsorów, którzy pomogliby spełnić marzenia uczniów i umożliwić im zaprezentowanie się przed rówieśnikami z innych części świata.

Odyseja Umysłów jest międzynarodowym programem nauczania kreatywnego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów i współpracy w grupie. W programie co roku bierze udział kilkaset tysięcy młodych ludzi w różnym wieku. Uczestniczące w programie dzieci wyrabiają sobie umiejętności identyfikacji sedna problemu, szukania różnych sposobów jego rozwiązania, podejmowanie ryzyka, gospodarowania czasem i dostępnymi środkami, komunikacji w zespole, tolerancji dla innych pomysłów niż własne.

Więcej o konkursie oraz możliwościach wsparcia wyjazdu na stronie internetowej szkoły pod adresem www.sp2olsztyn.pl

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl