Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-04-25 19:53 | Rozmiar tekstu: A A A

VIII Spotkanie Bibliografów Regionalnych

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Starym Ratuszu WBP | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się dzisiaj (25.04) VIII Spotkanie Bibliografów Regionalnych ph. „Historia i granice Warmii i Mazur”.

Spotkanie skierowane było do bibliotekarzy siedemnastu bibliotek powiatowych i pięciu gminnych oraz nowych pracowników WBP.

- WBP pełni funkcję opiekuńczą pod względem merytorycznym nad bibliotekami regionalnymi - wyjaśnia Anita Romulewicz, prowadząca spotkanie z ramienia WBP. - Staramy się, aby bibliotekarze byli jak najlepiej przygotowani do zadań, jakie przed nim stoją nie tylko ze względu na pełnienie przez nich funkcji bibliografa regionalnego. Wiedza, jaką dzisiaj przekażemy, będzie też pomocna nowym pracownikom naszej biblioteki, ponieważ nastąpiło uwolnienie zawodu bibliotekarza i osoby nieposiadające kierunkowego wykształcenia muszą ją uzyskać w inny sposób.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsze spotkanie składało się z trzech prezentacji, dzięki którym ponad trzydziestoosobowa grupa bibliografów i nowych pracowników WBP poznała historię oraz granice regionu, nowe wytyczne dotyczące standardów opracowywania bibliografii regionalnych ustalane przez Bibliotekę Narodową, a także metody usprawniania warsztatu bibliografa. Rozmawiano także o czasopismach niemieckojęzycznych jako wartościowych źródłach informacji historycznych na temat Warmii i Mazur.

Bibliografia Warmii i Mazur jest tworzona od 1945 roku. Pracę nad nią rozpoczęła Emilia Sukertowa-Biedrawina. Bibliografia ta rejestruje wszystko, co się ukazuje na temat naszego regionu na terenie Warmii i Mazur. Ze względu na ogrom pracy nad tą bibliografią, Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaangażowała do niej zespół bibliografów z bibliotek regionalnych, nad pracą których sprawuje pieczę.

Bibliografia Warmii i Mazur jest publikowana od 1945 roku. Pierwotnie była udostępniana w wersji książkowej. Obecnie jednak publikuje się ją w odstępach dwuletnich w wersji elektronicznej na płytach CD.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl