Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-05-07 20:52 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na Środę z Morągiem

Olsztyn24

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na „Środę z Morągiem” wydarzenie w ramach Rozpoczynającego się już jutro (8.05) Tygodnia Bibliotek. W najbliższą środę (10.05) gościem WBP będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu.

W programie:
» godz. 11.00 i godz. 12.00
Otwarcie wystawy „Książka żyje. Naprawdę!” i dwa spotkania z autorką koncepcji wystawy Pauliną Kalinowską z MBP w Morągu
» godz. 17.00
Spotkanie z autorami książki pt. „Dawny Morąg w stu ilustrowanych opowieściach” Sonią Solarz-Taciak i Piotrem Taciakiem
Prowadzenie: Tadeusz Prusiński

Co roku biblioteki świętują podczas Tygodnia Bibliotek. W tym roku WBP proponuje spędzenie środy z Miejską Biblioteką Publiczną w Morągu, która zrealizowała wiele ciekawych inicjatyw. Pracownicy i goście będą prezentowali się w Starym Ratuszu WBP.

Wystawa – „Książka żyje&. Naprawdę!”

Wystawa jest efektem projektu MBP w Morągu realizowanego w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury”. Składa się z 12 niezwykłych wielkoformatowych zdjęć, które utrzymane są w klimacie baśniowo-fantastycznym i przedstawiają czytelnika, który wraz z fabułą czytanej książki przenosi się do jej magicznego świata. Dodatkowo w czasie spotkań zobaczyć będzie można relację z sesji fotograficznej oraz kostiumy. Celem projektu było rozbudzenie zainteresowań fotografią wśród dzieci i młodzieży, zdobycie przez nie wiedzy i doświadczenia, a także umożliwienie im własnoręcznego wykonania charakteryzacji, kostiumów i scenografii. Zdobyte umiejętności młodzi ludzie będą mogli w przyszłości wykorzystać do rozwijania swoich pasji.
R E K L A M A
banner
Wystawa czynna do 1 czerwca.

Spotkanie z autorami książki pt. „Dawny Morąg w stu ilustrowanych opowieściach” Sonią Solarz-Taciak i Piotrem Taciakiem

Popołudnie z Sonią Solarz-Taciak i Piotrem Taciakiem, którzy zaprezentują swoją najnowszą książkę pt. „Dawny Morąg w stu ilustrowanych opowieściach” oraz  wypowiedzą się na temat wcześniejszych opracowań o Morągu zawartych w przewodnikach o Warmii i Mazurach. Spotkanie to jest gratką dla wszystkich osób, które pasjonują się barwną historią regionu.

Moderatorem spotkania będzie morążanin Tadeusz Prusiński, autor książki „Milczący komedianci”.

„Dawny Morąg w stu ilustrowanych opowieściach” to album ukazujący miasto przed rokiem 1945, jego dzieje, architekturę  oraz mieszkańców. Autorami książki jest małżeństwo pasjonatów lokalnych dziejów mieszkające obecnie w Olsztynie. Książka zawiera sto unikatowych ilustracji okraszonych obszernym komentarzem oraz informacjami o pochodzeniu ilustracji. Praca wzbogacona została także o indeksy (nazw geograficznych, dwujęzyczne spisy ulic). Jest to wspaniała pozycja zarówno dla miłośników Morąga, jak i osób zainteresowanych historią regionu Warmii i Mazur. Książka ukazała się w 2016 r.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl