Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-05-15 20:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital Wojewódzki w czołówce ogólnopolskiego rankingu

Olsztyn24
WSS w Olsztynie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie znalazł się w czołówce ogólnopolskiego rankingu szpitali. Placówka zajęła drugie miejsce w kategorii „Ginekologia” w rankingu „Szpitale 2017” tygodnika Wprost.

Eksperci, którzy oceniali poszczególne placówki docenili m.in. nowoczesne, innowacyjne metody stosowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. To tu po raz pierwszy w kraju dr Tomasz Waśniewski, ordynator Oddziału Ginekologii Onkologicznej zastosował nowatorską metodę krioprezerwacji. Metoda jest jedyną szansą na naturalne zajście w ciążę dla kobiet po chemioterapii lub radioterapii. Przy ocenie brano też pod uwagę np. operacje zmian w piersi, mięśniaków w trzonie macicy oraz nietrzymania moczu.

W rankingu ginekologicznym zwyciężył Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Za Szpitalem Wojewódzkim w Olsztynie znalazły się m.in. szpitale warszawskie (Wojskowy Instytut Medyczny, Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny), Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu.
R E K L A M A
banner
W innych kategoriach rankingu wysoko uplasowały się także dwa inne oddziały Szpitala Wojewódzkiego – kardiochirurgia zajęła 15. miejsce, a kardiologia 18.

Ogółem organizatorzy wysłali ponad 2 tys. zaproszeń do udziału w rankingu. Ankiety, o których wypełnienie poproszono szpitale, zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Eksperci (pracownicy NFZ, profesorowie, konsultanci wojewódzcy i krajowi) stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniono oddziały. Brano pod uwagę m.in. zakres diagnostyki dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczbę lekarzy ze specjalizacją z danej dziedziny medycyny zatrudnionych w oddziale. Na pozycję na liście wpłynęła również liczba łóżek i sal operacyjnych na oddziale. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez współpracujących z wydawnictwem Termedia i „Menedżerem Zdrowia” ekspertów, a dane przekazane przez szpitale selektywnie porównano z danymi NFZ. Na podstawie otrzymanych odpowiedzi stworzono listę najlepszych oddziałów w kraju.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl