Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2017-05-25 00:57 | Rozmiar tekstu: A A A

XVII Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Olsztyn 2017

Olsztyn24
XVII Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Olsztyn 2017 (fot. Lech Wąsowski) | Więcej zdjęć »
W środę (24.05) sala gimnastyczna Gimnazjum nr 5 w Olsztynie zamieniła się w scenę teatralną. W to miejsce zjechały grupy teatralne szkół podstawowych z całego miasta. W szkole zrobiło się gwarno i kolorowo.

W tym roku do rywalizacji i pokazania swoich znakomitych umiejętności zgłosiły się łącznie 23 grupy teatralne ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkie te występy ocenia jury w składzie: Jagoda Polakowska z Olsztyńskiego Teatru Lalek, Joanna Kacprzak i Katarzyna Nowak z Warmińsko–Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej, Nelly Antosz, Anna Purzycka i Maria Baranowska ze Stowarzyszenia Bajka.

Zmagania teatralne oficjalnie otworzyła Alina Bogdańska, jako główny organizator i koordynator imprezy z ramienia Gimnazjum nr 5 w Olsztynie, wraz ze swoimi asystentami: Łukaszem Drozdowskim i Julią Zawadzką – uczniami Gimnazjum nr 5.
R E K L A M A
banner
W pierwszym dniu do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów, a były to:

1. Szkoła Podstawowa nr 10 – „O czerwonym kapciuszku”,
2. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 101 – „Robaki”,
3. Szkoła Podstawowa nr 15 – „Król Bul”,
4. Szkoła Podstawowa nr 3 – „Kruszynka”,
5. Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Piątka” – „X-Y-C”,
6. Szkoła Podstawowa nr 33 – „Nie mam zielonego pojęcia”,
7. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 11 – „Magiczny kapelusz”,
8. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 101 – „Królewny, czyli o różnych punktach widzenia”,
9. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny – „O wawelskim smoku”,
10. Szkoła Podstawowa nr 22 – „Księżniczka na ziarnku grochu”,
11. Szkoła Podstawowa nr 1 – „Legenda o św. Jakubie – patronie Olsztyna”.

Zaczęły się zmagania, filmowanie i robienie zdjęć swoim faworytom. Jury nie nadążało z robieniem notatek, tak wiele się działo i tak różnorodna była fabuła prezentowanych przedstawień. Co występ to inne tempo, inny pomysł reżyserski, inna choreografia i scenografia. Od barw i kolorowych, przepięknych kostiumów wprost kręciło się w głowie. Na scenie mieliśmy królów i księżniczki, zwierzątka i smoki. Były tańce i muzyka. Zetknęliśmy się z wieloma formami przekazu, były pacynki, pantomima i teatr cieni. Wszystko działo się w zamkach, na polach, w lesie i wielu innych miejscach, a wszystko to na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 5.

Jak z takiej ilości różnych interpretacji wybrać najlepsze przedstawienie, nikt poza komisją sędziowską nie wie. Każdy z nas miał inne typy, a jury, choć podpytywane, milczało jak głaz. Pewne jest tylko jedno, grupa najlepsza z najlepszych wystąpi w poniedziałek na uroczystej gali na scenie Olsztyńskiego Teatru Lalek. Będzie to niewątpliwie wielkie wyróżnienie dla młodych aktorów. Kto to będzie? My też z niecierpliwością czekamy na ostateczny werdykt.

Jutro, to jest w czwartek (25.05), kolejne emocje, kolejne interpretacje i niewiadome związane z występami gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Czy będą tak dobrzy jak ich młodsi koledzy?

Lech Wąsowski
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl