Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Alicja Pogorzelska | 2017-05-29 10:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 14 w Wielkiej Brytanii

Olsztyn24
Gimnazjakiści z „14” w Londynie (fot. G14 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uczniowie Gimnazjum nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie wrócili z wycieczki do Londynu. Każdy dzień był wyjątkowo bogaty w poznawanie kultury, tradycji i smaków Wielkiej Brytanii. Było to jedno z najpiękniejszych doświadczeń w życiu uczniów. - Poradziliśmy sobie świetnie z naszą znajomością języka angielskiego, ale były również zabawne historie – mówią uczniowie.

Pobyt w rodzinach angielskich umożliwił im doskonalenie znajomości języka angielskiego, mogli rozwijać swoje umiejętności językowe poprzez rozmowy z członkami rodzin oraz w typowych sytuacjach życia codziennego. Podczas pobytu uczniowie poznali Londyn i jego okolice. Niezwykłym doświadczeniem był zamek w Warwick, uczelnia Oxford. - Chcemy tu kiedyś wrócić, chcemy wrócić, by studiować na znamienitej uczelni – mówili gimnazjaliści.

Uniwersytet Oksford jest najstarszym anglojęzycznym uniwersytetem świata. Słynie z długiej tradycji i wysokiego poziomu nauczania. Wśród absolwentów uczelni jest: 46 laureatów Nagrody Nobla np. Michael Spence, Howard Florey, Cyril Hinshelwood, Martin Ryle, 25 premierów Wielkiej Brytanii (w tym ostatnich 11 premierów, m.in. Tony Blair, Margaret Thatcher), wiele głów państw (np. prezydent USA Bill Clinton, premier Indii Indira Gandhi, premier Australii Bob Hawke, król Norwegii Harald V. Wśród Polaków znalazł się Adam Zamoyski – hrabia, historyk, prezes zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich.

Uczniowie obejrzeli również Londyn z lotu ptaka na słynnym London Eye. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 30 minut. Na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Niewielka prędkość liniowa tych kabin (ok. 0,8 km/h) pozwala na zabieranie i wysadzenie pasażerów bez zatrzymywania koła. London Eye jest jedną z trzech budowli wybudowanych w Londynie z okazji nowego tysiąclecia.
R E K L A M A
banner
Zwiedzanie rozpoczęli od Greenwich, gdzie wszyscy postawili stopy na dwóch półkulach. W Muzeum Historii Naturalnej mogli podziwiać brytyjskie zbiory fauny i flory. Wybrali się również na zakupy do luksusowego Harrods`a oraz na krótki spacer w okolice Pałacu Buckingham. Oxfordu, miasta znanego przede wszystkim jako

Razem z przewodnikiem poznali historię Opactwa Westminster  najważniejszej, obok katedry w Canterbury i katedry św. Pawła w londyńskim City, świątyni anglikańskiej.

Opactwo jest miejscem koronacji królów Anglii. Od XIII wieku opactwo to również miejsce pochówku królów i zasłużonych osób. Uczniowie mogli podziwiać zbiór regaliów w Tower of London, oraz wysłuchać informacji przewodnika w The Globe - teatrze szekspirowskim, odwiedzili Muzeum Brytyjskiego, Galerię Narodową i wiele ciekawych miejsc. Udali się też na spacer po Londynie, przechodząc obok siedziby premiera Wielkiej Brytanii przy Downing Street 10.

Wrócili z wycieczki zachwyceni. Ogromne wrażenie wywarł na nich majestat miasta, jego różnorodność, wielonarodowość i przepięknie zachowana historia. Większość marzy o ponownej podróży do Londynu, a niektórzy marzą także, by tam studiować.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl