Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-05-29 17:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Plażówka na światowym poziomie w lipcu ponownie nad Ukielem

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji (fot. Marcin Kierul)
Plażówka na światowym poziomie w lipcu ponownie nad Ukielem. Olsztyn po raz trzeci będzie gościć najwyższej klasy zawodników. Światowa federacja siatkówki odeszła w tym sezonie od turnieju rozgrywanego na zasadzie Wielkiego Szlema. Olsztyński zawody pozostały jednak w ścisłej czołówce. Nasz turniej zaliczany jest do "czterogwiazdkowych". Poza stolicą Warmii i Mazur na tym poziomie są jeszcze tylko jedne rozgrywki - w Rio de Janeiro. Gwiazdkę więcej mają jedynie trzy inne turnieje.

- Cieszy nas ogromnie, że już trzeci raz do Olsztyna przyjadą najlepsze na świecie pary tej dyscypliny sportu - mówił podczas dzisiejszej (29.05) konferencji prasowej w CRS Ukiel prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Możliwość goszczenia tej imprezy kolejny raz to dowód na to, że znakomicie sprawdzamy się jako gospodarz, a piękne otoczenie Jeziora Ukiel wraz z nowoczesną infrastrukturą zachęcają organizatorów i zawodników do ponownego przyjazdu.

Siatkarskie święto potrwa cztery dni (19-23.07). Na boiskach zmierzą się ze sobą najlepsze światowe duety plażówki - łącznie rywalizować będzie ponad setka par. W puli nagród jest 350 tys. dolarów.

- FIVB docenia wkład gospodarzy i urok tego miejsca - przyznaje Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - To znacznie ułatwia nam rozmowy dotyczące organizacji zawodów. Liczę, że te rozgrywki kolejny raz będą niezapomnianymi.
R E K L A M A
banner
Turniej pań i panów rozgrywany będzie na pięciu boiskach. Główny stadion będzie mieć widownię na trzy tys. miejsc. Przy dwóch z czterech pozostałych boisk wybudowane zostaną trybuny na 200 osób każda.

Wyjątkowy w skali tegorocznych rozgrywek będzie też system, w jakim zostaną przeprowadzone. Przedstawiciele PZPS-u specjalnie negocjowali taką możliwość.

- Zmagania będą mieć charakter hybrydowy - wyjaśnia Rafał Pośpiech, dyrektor Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017. - Najpierw pary zostaną podzielone na czterozespołowe grupy. Tam zgodnie z rankingiem utworzone zostaną pary, których zwycięzcy awansują o dalszych rozgrywek, przegrani zaś będą walczyć o ostatnie premiowane miejsce w repasażu. To oznacza, że z każdej grupy awansują po trzy zespołu. Dalej rywalizacja odbędzie się już systemem pucharowym, czyli przygrywający będzie żegnać się z turniejem.

Turniej w stolicy Warmii i Mazur będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata. Te odbędą się w Wiedniu między 28 lipca a 6 sierpnia. To wszystko oznacza, że będziemy w Olsztynie gościć wszystkich najlepszych, bowiem ci już przesłali swoje zgłoszenia.
Komentarze [1]
~warcaby dofinansuj / 2017-05-29 22:50
I po co to?Grzymowicz zamiast wywalac pieniadze w bloto na jakas siatkowke plazowa powinien dofinansowac w koncu Stomil i pilke nozna tak jak robia to prezydenci innych miast.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl