Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-05-29 21:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzież z Offenburga gości w Olsztynie

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w olsztyńskim ratuszu (fot. Marcin Kierul)
Olsztyński ratusz odwiedziła dzisiaj (29.05) młodzież z miasta partnerskiego w Niemczech. O Olsztynie i współpracy polsko-niemieckiej rozmawiali z prezydentem miasta.

- Każda współpraca międzynarodowa jest niezwykle cenna i rozwojowa - mówił Piotr Grzymowicz podczas spotkania. - Pozwala nam poczuć, że jesteśmy obywatelami zjednoczonej Europy.

Młodzież niemiecka przyjechała do Olsztyna w ramach wymiany szkolnej będącej owocem współpracy olsztyńskiego Zespołu Szkół nr 1 ze szkołą w Offenburgu.
R E K L A M A
banner
- Wizyta w Olsztynie jest dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem - opowiadała podczas spotkania uczennica z Offenburga. - Mieszkamy w domach naszych polskich rówieśników, spotykamy się z ich rodzinami i przyjaciółmi. W ten sposób możemy poznać tutejszą kulturę i tradycje. Najważniejsze jednak są zawarte przyjaźnie, relacje które mamy zamiar podtrzymywać w przyszłości.

Podczas spotkania w ratuszu prezydent Olsztyna opowiadał uczestnikom o najciekawszych zakątkach stolicy Warmii. Teraz młodzież będzie odkrywać wspomniane miejsca podczas przygotowanej przez organizatorów wymiany gry miejskiej.

Offenburg to liczące około 60 tys. mieszkańców miasto w Niemczech zlokalizowane tuż przy granicy z Francją, w malowniczym masywie górskim Schwarzwaldu. Offenburg to lokalny ośrodek przemysłu i biznesu. I właśnie jeden z tamtejszych przedsiębiorców walnie przyczynił się do nawiązania przyjacielskich stosunków pomiędzy Offenburgiem a Olsztynem. Był nim właściciel firmy spedycyjnej Georg Dietrich. Formalne porozumienie partnerskie Olsztyn i Offenburg zawarły w 1999 r. Jest ono realizowane na wielu płaszczyznach, m.in. kulturalnej i artystycznej, współpracy pomiędzy uczelniami i szkołami, wizyt młodzieży i seniorów, rozgrywek sportowych. 

Więcej o Offenburgu i historii współpracy partnerskiej na www.visit.olsztyn.eu


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl