Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKiS | 2017-05-29 22:21 | Rozmiar tekstu: A A A
Będzie pięknie

Recitale Tatiany Krakowskiej

Olsztyn24
Zdjęcie z próby wokalnej Tatiany Krakowskiej (fot. archiw. SPKiS) | Więcej zdjęć »
W piątek (2.06) o godz. 18.00 odbędzie się recital wokalistki i nauczycielki śpiewu Tatiany Krakowskiej. Na małej scenie przy ul. Kołłątaja (naprzeciwko klubu „U Artystów”)  zaprezentuje się w repertuarze utworów światowych z dziedziny popu i rocka. Jeśli wieczory z jej koncertami spodobają się bywalcom starówki, wokalistka będzie je powtarzać cyklicznie w ciągu całego lata. Obecnie trwają próby z nagłośnieniem.

Organizacja recitali jest wynikiem zawartego w kwietniu br. porozumienia między Stowarzyszeniem Pro Kultura i Sztuka, a olsztyńskim Stowarzyszeniem „Starówka Razem”, którego celem jest  wzbogacenie artystycznego klimatu lata w mieście poprzez różnorodność sceniczną. Przedsięwzięcie to rozpoczyna Tatiana Krakowska.

Tatiana Krakowska jest wokalistką, kompozytorką oraz pedagogiem specjalizującym się w śpiewie estradowym z wieloletnim doświadczeniem. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Muzycznej w Mińsku w klasie wokalu i jazzu. Tam też przez wiele lat zajmowała się kształceniem techniki śpiewu dzieci i młodzieży. Dwa lata temu przyjechała do Olsztyna, tutaj wyszła za mąż i z tym miastem związała swoją aktywność artystyczną i pedagogiczną. Śpiewa sopranem, ale z powodzeniem sięga po nieco ostrzejsze lub dla odmiany lżejsze brzmienia. W swoim repertuarze estradowym posiada zarówno najważniejsze standardy muzyki rockowej i jazzowej, jak i przepiękne rosyjskie romanse. Wykonuje również swoje własne kompozycje w języku rosyjskim i polskim. Od kilku miesięcy rozwija w Olsztynie Studio Wokalne Tatiany Krakowskiej.
R E K L A M A
banner
Artystka ma olbrzymi repertuar i zamierza na żywo wybierać to, czego będą chcieli słuchać bywalcy lokali na starówce. Zapowiedziała także, że na scenie zaprezentuje talenty młodych wokalistów, nad głosem których pracuje. Jedną z nich będzie jej córka Polina, która wkrótce będzie reprezentować nasz region na festiwalu młodych artystów w Opolu (ta część festiwalu odbędzie zgodnie z planem) oraz bardzo utalentowana 10-letnia olsztynianka, o której Tatiana mówi, że jest to talent obok którego nie można przejść obojętnie. Być może pojawią się też inne niespodzianki.

Zapraszamy na koncert - 2 czerwca (piątek), początek planowany jest o godz. 18. Recital odbędzie się w kilku częściach, nie tylko dla odpoczynku, ale też dlatego, że artystka zamierza w rozmowie z widownią dobierać repertuar kolejnej części koncertu do oczekiwań słuchaczy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl