Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2017-05-29 23:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Czarek Białecki drużynowym mistrzem Polski seniorów w szabli

Olsztyn24
Czarek Białęcki (z pucharem) wśród kolegów z mistrzowskiej drużyny | Więcej zdjęć »
W dniach 27-28 maja w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w szabli. Turniej ten był podsumowaniem sezonu seniorskiego i dlatego zgromadził najlepszych szablistów z Polski.

Zostać Mistrzem Polski Seniorów jest marzeniem każdego sportowca i dlatego ten turniej jest prestiżowy. W gronie uczestników turnieju znalazł się pochodzący z Barczewa Czarek Białecki, wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa.

Walki grupowe Czarek rozpoczął niezbyt dobrze, bo na 6 stoczonych walk wygrał 4, a to na tym poziomie jest bardzo istotne. Czarkowi udało się wyjść z grupy, ale ze słabym rozstawieniem.

Czarek jest uznawany za zawodnika o ogromnym duchu walki i to pokazał podczas walk pucharowych, gdzie pierwsze dwie walki wygrał zdecydowanie 15-2 z zawodnikami wyżej notowanymi, co dało mu wiarę, że jest w stanie osiągnąć sukces. Następnym przeciwnikiem był pochodzący z Konina, czołowy zawodnik Polski. Po bardzo zaciętej walce Czarek wygrał 15-11 i awansował do najlepszej 8 turnieju.
R E K L A M A
banner
W walce o medal Czarek spotkał się z najlepszym obecnie zawodnikiem z Polski i czołowym zawodnikiem na świecie, z szablistą z Katowic. Faworyt był jeden, ale Czarek walczył tak, że znawcy szermierki bili brawo. Niestety, doświadczenie przeważyło i zawodnik z Katowic wygrał 15-11, a Czarek został 7 zawodnikiem w Polsce w kategorii senior. Jak się później okazało, zwycięzca walki z Czarkiem został Mistrzem Polski.

Drugi dzień zawodów to walki drużynowe. Pierwszym przeciwnikiem był zespół AZS AWF Warszawa. Drużyna Czarka MUKS Victor Warszawa, z Czarkiem w składzie, wygrała pewnie. Taki sam los spotkał zawodników Fortis Sosnowiec i Czarek wraz z kolegami awansował do wielkiego finału.

W finale przeciwnikiem MUKS Victor Warszawa był faworyt mistrzostw - drużyna KKSZ Konin. Jak na faworytów przystało, na początku kontrolowali pojedynek. Do ostatnich trzech walk, kiedy doping kibiców i wiara w końcowy sukces pozwoliła drużynie Czarka uwierzyć, że zawodnikó z Konina można pokonać. I tak się stało. Najpierw Czarek Białecki, potem Adam Sęczek i na końcu Mikołaj Grzegorek wygrali swoje walki, czym sprawili, że stało się coś, co nie miało miejsca od 2003 r., od kiedy mistrzami Polski seniorów zostawali szabliści z KKSZ Konin lub AZS UWM Katowice. Tym razem turniej drużynowy wygrał MUKS Victor Warszawa i ta drużyna została Mistrzem Polski Seniorów w 2017 roku.

To wielki sukces, w którym duży udział ma zawodnik wywodzący się z Warmii, zdobywający szermiercze szlify w Olsztynie. Jest to siódmy medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Czarka Białeckiego. Jak mówią znawcy szermierki, jest to dopiero początek medalowej kolekcji barczewianina.

Grzegorz Białecki
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl