Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Barbara Rytwińska/D. | 2017-05-30 19:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie pielęgniarki śpiewają już pięć lat!

Olsztyn24
Wokalistki wystąpiły z jubileuszowym koncertem | Więcej zdjęć »
W Centrum Alzheimera „Dar Serca” odbył się wczoraj (29.05) niecodzienny koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”. Przed podopiecznymi placówki wystąpił zespół wokalny Vox Cordis, który w ten sposób świętował 5-lecie swej działaności.

Członkinie zespołu, na co dzień pracujące jako pielęgniarki w olsztyńskich szpitalach, zaśpiewały zachwyconym słuchaczom m.in. „Matko moja ja wiem”/ lniany ręcznik/ z repertuaru Bernarda Ładysza i piesni ludowe. Zaprosiły także publiczność do wspólego występu.

W podziękowaniu za koncert dyrekcja centrum sprezentowała gościom jubileuszowy tort.
R E K L A M A
banner
5-lecie Zespołu Wokalnego Pielęgniarek Vox Cordis

Zespół powstał przy akceptacji i wsparciu olsztyńskiej Polikliniki i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Olsztynie. Obecnie liczy 18 osób, w tym 17 chórzystek (pielęgniarki Polikliniki, Szpitala Miejskiego i Uniwersyteckiego, Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego i Przychodni „Zatorze”) oraz akompaniator i kierownik Damian Michałowski.

Aktywność zespołu w najbliższym otoczeniu to występy w Szpitalu MSWiA, ośrodkach pomocy społecznej, spotkania z pieśnią patriotyczną, kolędami  i pastorałkami z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, Dnia Kobiet. W repertuarze przeboje muzyki popularnej, ludowej, pieśni patriotyczne kolędy i pastorałki.
W okresie 5 lat panie koncertowały 55 razy. Więcej na temat muzycznych poczynań rozśpiewanych pielegniarek w internetowej kronice i blogu zespołu dostępnym pod adresem mswzespololsztyn.blog.pl

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Anna Wrzosek / 2017-05-31 21:06
Miła Redakcjo Olsztyn 24 Zwracam się z wielką prośbą o przekazanie naszych podziękowań Dyrekcji Pani Barbarze Włodarskiej-Azarewicz i całemu Zespołowi Centrum Alzheimera "Dar Serca" za ciasta, tort jubileuszowy, przygotowanie do naszego występu, za slajdy i piękne śpiewanie pacjentów.troszkę przysłaniałyśmy tekst, ale goście i pacjenci radzili sobie!!!! .Zespół VOX CORDIS DZIĘKUJE Dziękujemy Pani Prezes Warmińsko -Mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za wszelką pomoc i wspieranie naszych działań Izbom Pielęgniarskim, i MSWiA. Droga redakcjo literki są bardzo małe i ledwo sobie radzę z pisaniem. Pozdrawiam serdecznie Anna Wrzosek
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl