Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-05-30 20:23 | Rozmiar tekstu: A A A

.Nowoczesna: Mamy lepszą alternatywę dla 500+

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
„Aktywna Rodzina” jest odpowiedzią .Nowoczesnej na wprowadzony w ubiegłym roku przez rząd PiS program „Rodzina 500+”. O głównych założeniach projektu mówił dzisiaj (30.05) podczas zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej poseł ugrupowania Mirosław Pampuch. Projekt zakłada przyznanie corocznie na każde dziecko w rodzinie trzech tysięcy złotych ulgi podatkowej. Z ulgi mogłyby skorzystać osoby, które pracują. Nie przysługiwałaby ona najzamożniejszym. 

- Nasz program, w przeciwieństwie do 500+, skłania do aktywności zawodowej. Dostrzegamy też pierwsze dzieci w rodzinie. Należy zlikwidować tę niesprawiedliwość, która dzieli dzieci na jedynaków i te posiadające rodzeństwo. Ulgę otrzymywaliby rodzice, niezależnie od formy rozliczenia dochodów, także rolnicy - poinformował Mirosław Pampuch.

Parlamentarzysta podkreślił, że wsparcie otrzyma każde dziecko, ale pod warunkiem, że jeden z rodziców będzie pracował.
R E K L A M A
banner
- Poprzez ulgi podatkowe rodzina otrzymywałaby 3 tysiące złotych rocznie na każde dziecko, czyli na pierwsze 3 tysiące, na dwójkę dzieci już 6 tysięcy, na trójkę 9 tysięcy, i tak dalej – wyjaśniał poseł Pampuch.

Według założeń programu Nowoczesnej pomoc finansowa trafiałaby do rodzin, które mieszczą się w pierwszym progu podatkowym, co oznacza, że roczne dochody na podatnika nie przekraczają 85 528 złotych. Dotyczy to 97 procent podatników.

- Dzieci w rodzinach, których osoby nie pracują, byłyby wspierane poprzez inne formy zreformowanej pomocy społecznej – zaznaczyła członek zarządu warmińsko-mazurskiej Nowoczesnej Izabela Smolińska-Letza.

Program „Aktywna Rodzina” miałby być mniejszym obciążeniem dla budżetu państwa niż program PiS.

- Mowa o oszczędnościach minimum 7-8 miliardów złotych, które można przeznaczyć na rozwój żłobków i przedszkoli. Niestety obecny program PiS-u skłania kobiety do bierności zawodowej. Może się to odbić w przyszłości na braku świadczeń emerytalnych dla matek, które rezygnują z pracy - podkreślała członek zarządu warmińsko-mazurskiej Nowoczesnej Katarzyna Królak.

Powołany przez Nowoczesną Parlamentarny Zespół ds. programu ma do wakacji opracować zapisy ustawowe. W jego ramach ma zostać także opracowana koncepcja zmian w całym systemie pomocy społecznej. W składzie zespołu znalazł się także poseł Pampuch.

Więcej na temat programu, a także jego odbioru wśród parlamentarzystów i skutków wprowadzenia w zapisie wideo konferencji, który wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~do wot / 2017-06-02 23:13
Przypomnij mi mistrzu ile to procent Polaków głosowało na PO.
~wot / 2017-05-31 15:40
Lepszą alternatywę to opozycja powinna zaproponować przed wyborami. Wtedy niespełna 19% Polaków głosujących na PiS nie wykołowałoby pozostałych.
~Anna / 2017-05-31 09:19
500 plus działa doskonale, nikt nie oczekuje majstrowania przy tym programie. Nowoczesna to formacja schyłkowa, po kolejnych wyborach parlamentarnych znajdzie się poza Sejmem.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja .Nowoczesnej ws. „Aktywnej Rodziny”

30-05-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl