Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Struk | 2017-05-30 21:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Dni Kultury Hiszpańskiej w V LO

Olsztyn24
Dni Kultury Hiszpańskiej w V LO (fot. V LO - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W dniach 15-22 maja w V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy w Olsztynie odbyły się Dni Kultury i Języka Hiszpańskiego. Wydarzeniu patronowała Ambasada Hiszpanii w Polsce. Impreza pod hasłem „Bez kultury, nie ma mowy” obejmowała szereg działań naukowo-kulturalnych.

Wydarzenie rozpoczęło się konferencją metodyczną dla nauczycieli języka hiszpańskiego ze szkół województwa warmińsko-mazurskiego, przeprowadzoną przez wydawnictwo LektorKlett i Difusión, Armando Cruz. W holu szkoły goście mogli obejrzeć plakaty na temat „Moje hiszpańskie inspiracje” wykonane przez młodzież. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników hiszpańskiej kuchni. Pod czujnym okiem organizatorki imprezy Grażyny Drohomireckiej-Obarskiej - nauczycielki języka hiszpańskiego w V LO, młodzież brała udział w  warsztatach kulinarnych  „La tortilla española” i konkursie na najlepszą potrawę hiszpańską i latynoską. Nie poczuli się zawiedzeni też pasjonaci egzotycznych podróży - spotkanie  z cyklu  „Z hiszpańskim przez lądy i morza -  Argentyna, na tropie korzeni” ukazało nieznane dotąd oblicze tego zakątka świata.

Ostatni dzień imprezy obfitował w największe emocje. Do V LO przyjechało 44 uczniów z całego województwa, by zmierzyć się w I Wojewódzkim Konkursie Kultury i Języka Hiszpańskiego. Konkurencje obejmowały test wiedzy o Hiszpanii, dyktando sprawnościowe tzw. biegane, gdzie wiedza łączyła się z umiejętnościami sportowymi oraz dyktando tradycyjne przeprowadzone przez rodowitą Hiszpankę - Esperanzę Hernandez Muñoz.
R E K L A M A
banner
Podczas Dni Kultury Hiszpanii nie mogło zabraknąć akcentu muzycznego. O niepowtarzalną atmosferę w rytmach gorącego flamenco zadbał zespół Magdaleny Faszczy z Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl