Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-05-30 21:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolejna olsztyńska zawodówka zostanie zmodernizowana

Olsztyn24
Podpisanie umowy (fot. Marcin Kierul)
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podpisano dzisiaj (30.05) umowę na dofinansowanie przebudowy i doposażenia warsztatów Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych. Będzie to szósta zmodernizowana placówka kształcenia zawodowego w Olsztynie.

- Wraca znaczenie kształcenia zawodowego, przez lata spychanego na margines edukacji - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Od kilku lat ta sytuacja się zmienia, czego Olsztyn jest dobrym przykładem, remontując i modernizując bazę warsztatową w kolejnych placówkach kształcenia zawodowego.

W ramach projektu powstanie nowoczesna baza infrastrukturalna do praktycznej nauki zawodu. Szkoła zostanie również wyposażona w najnowsze urządzenia stosowane w przemyśle. W zmodernizowanych przestrzeniach młodzież będzie mogła podnosić swoje kwalifikacje oraz brać udział w kursach i szkoleniach przygotowujących do zawodów m.in. technik elektryk, technik mechanik, elektromechanik, monter maszyn i urządzeń czy ślusarz. Są to zawody deficytowe na rynku pracy, a nabyte przez młodzież kwalifikacje mają zwiększyć ich konkurencyjność wśród przyszłych pracodawców.
R E K L A M A
banner
Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych to już szósta modernizowana placówka zawodowa. Przebudowa i doposażenie projektu będzie kosztować blisko 6 mln zł, przy czym dofinansowanie z UE wyniesie prawie 4,8 mln zł i pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

Komentarze [2]
~warmiak / 2017-05-31 22:20
Były poseł, były radny - żałosne. Mam nadzieję, że wkrótce były prezydent Olsztyna. Dość miękkiego lądowania na publicznych stołkach! Pora odpartyjnić urzędy!
~boberek czochrany / 2017-05-30 23:18
Zróbmy wszystko, aby ci trzej muszkieterowie odpoczęli po najbliższych wyborach samorządowych. Niech wrócą do domów, rodzin. Mam ich dość.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl