Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Adam Decyk | 2017-05-30 22:17 | Rozmiar tekstu: A A A
Śladami Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego

Powiatowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Olsztyńskiego

Olsztyn24
Powiatowe Biegi Przełajowe w Smolajnach | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (29.05) w Smolajnach odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne pod hasłem „Powiatowe Biegi Przełajowe śladami Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego o Puchar Starosty Olsztyńskiego”.  Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zespół Szkół Rolniczych im. biskupa Ignacego Krasickiego w Smolajnach. W biegach wzięło w udział około 50 osób ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu olsztyńskiego.

Swoich zawodników do Smolajn przysłały:

1. Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście,
2. Gimnazjum Niepubliczne Stowarzyszenia Na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście,
3. Gimnazjum Katolickie w Smolajnach,
4. Zespół Szkół Rolniczych im. Ignacego Błażeja Krasickiego w Smolajnach,
5. Zespół Szkół w Dobrym Mieście,
6. Zespół Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku,
7. Zespół Szkół w Biskupcu.
R E K L A M A
banner
Zawodnicy pokonywali trasę wytyczoną wśród zieleni w parku przy letnim Pałacu Biskupów Warmińskich w Smolajnach. W terenowych warunkach dziewczęta szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mierzyły się z dystansem 600 metrów, natomiast chłopcy mieli do przebiegnięcia 900 metrów.

Rywalizacja wśród młodzieży trwała od startu do ostatnich metrów. Podbiegi i zbiegi towarzyszyły zawodnikom przez całą trasę, jednak to nie przeszkadzało aż tak bardzo, bo obecni przy trasie koledzy i koleżanki zagrzewali do biegania.

Wśród szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Pietnoczka. Druga na mecie zameldowała się Natalia Kapczyńska, natomiast miejsce trzecie zajęła Łucja Ilkiewicz. Wszystkie medalistki są uczennicami Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych chłopców zajął Jakub Chmielewski, uczeń Gimnazjum Niepublicznego SNRO w Dobrym Mieście. Miejsce drugie wywalczył Bartosz Balawender, również uczeń tej samej szkoły. Brązowym medalistą tego biegu został Szymon Żukowski z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt złotą medalistką została Klaudia Szyszkowska z Zespołu Szkół w Biskupcu. Miejsce drugie należało do Weroniki Kosińskiej z Zespołu Szkół w Olsztynku. Trzecie miejsce na podium wśród zawodniczek wygrała Dominika Falkowska z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście.

Miejsca na podium w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych wywalczyli: pierwsze miejsce Sebastian Zastawny z Zespołu Szkół w Biskupcu. Srebrne miejsce medalowe wywalczył Majkel Antosiak z Zespołu Szkół w Olsztynku. Na miejscu trzecim znalazł się Daniel Dechta, również uczeń z Zespołu Szkół w Olsztynku.

Adam Decyk


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl