Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Karina Kwiecińska | 2017-05-31 21:35 | Rozmiar tekstu: A A A
Warszawa ma różne oblicza

Gimnazjum nr 5 na wycieczce do stolicy

Olsztyn24
Gimnazjum nr 5 na wycieczce w Warszawie (fot. Katarzyna Dębowska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uczniowie Gimnazjum nr 5 w Olsztynie po raz kolejny odwiedzili stolicę. Tym razem postawiliśmy na emocje.

Pierwszy punkt wyprawy „Niewidzialna wystawa”, to przede wszystkim lekcja pokory i empatii. Zanurzenia w totalną ciemność pokonywaliśmy kolejne pomieszczenia, które były symulacją codziennych sytuacji. Musieliśmy szybko nauczyć się odbierania świata różnymi zmysłami, oswoić lęki. Zrozumieliśmy dobitnie, jakim wyzwaniem może okazać się poruszanie po mieszkaniu, ulicy, czyli jak trudne jest życie osób niewidomych i niedowidzących.

Następnie w urokliwie położonym Teatrze Kamienica wystawiono nasze uczucia jeszcze raz na próbę, tu bowiem w bardzo sugestywny sposób przestrzegano nas przed zażywaniem dopalaczy. Sztuka była wstrząsająca w treści i formie. Młodzi aktorzy byli bardzo przekonujący, wręcz autentyczni. Tragiczny finał nałogu poruszył wszystkich nas, na sali zapanowała wymowna cisza. Przedstawienie spełniło swoje profilaktyczne zadanie.
R E K L A M A
banner
Na koniec wyprawy zaspokoiliśmy emocje sportowe. W tym celu udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie odbywają się największe imprezy sportowe i muzyczne w naszym kraju. Ten imponujący budynek już od progu zachwycił nas swym ogromem. Zwiedziliśmy go wnikliwie (od trybun, po szatnie) z bardzo profesjonalnym przewodnikiem. Czuliśmy, że otarliśmy się o wielki świat piłki nożnej – ulubionej dyscypliny sportowej wszystkich Polaków.

Do domów wróciliśmy pełni wrażeń, obiecaliśmy sobie, że będziemy jeszcze w przyszłości odkrywać różne oblicza Warszawy.

Karina Kwiecińska
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl