Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Agata Kozłowska | 2017-05-31 23:36 | Rozmiar tekstu: A A A

I Konferencja Samorządów Uczniowskich olsztyńskich szkół podstawowych o zdrowiu

Olsztyn24
I Konferencja Samorządów Uczniowskich olsztyńskich szkół podstawowych o zdrowiu | Więcej zdjęć »
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie odbyła się I Konferencja Samorządów Uczniowskich olsztyńskich szkół podstawowych, poświęcona zdrowiu. Pomysł zainicjował Kacper Siwecki - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego SP nr 2, który pełnił funkcję gospodarza konferencji. Nad całością czuwała Grażyna Kwiatkowska.

Do spotkania zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów oraz ich opiekunowie, reprezentujący społeczność uczniowską swojej szkoły. Na zaproszenie do debaty odpowiedziało sześć szkół: SP 29, SP 19, SP 30, SP 25, SP 22 i SP 15.

Konferencję uroczyście otworzyła i powitała gości dyrektor SP 2, Iwona Jasińska. Następnie Julia Kwiatkowska - uczennica kl. IV c, przedstawiła prezentację multimedialną na temat „Zdrowej atmosfery w szkole”.
R E K L A M A
banner
Kolejnym punktem programu było spotkanie z dr inż. Ewą Niedźwiedzką z Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, która przygotowała wykład na temat piramidy żywienia i zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyła również mgr Aleksandra Wasilewska, koordynator wojewódzki ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Trzymaj formę” z Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

Clou spotkania była debata przedstawicieli samorządów na temat: „Jak samorządy uczniowskie mogą promować zdrowie w szkole?”. Każdy z przedstawicieli szkół miał za zadanie przygotowanie dwuminutowej prezentacji działań prozdrowotnych prowadzonych przez samorząd uczniowski. Placówki miały możliwość autoprezentacji swoich dokonań, zaprezentowano projekty promujące zdrowie. Tę część spotkania prowadziła Agata Kozłowska – koordynator zespołu promocji zdrowia w Szkole Podstawowej nr 2.

W ramach dobrych praktyk, samorządy dzieliły się wiedzą, jak budowany jest dobry klimat i relacje społeczności szkolnej; czy uczniowie czują się bezpiecznie w swojej szkole i co szkoła robi dla swoich uczniów; czy samorząd zapraszany jest do rozmów i debat z dyrektorem, zespołem promocji zdrowia, radą szkoły i rodziców, czy ich projekty są wdrażane do działań szkoły; sposób na ciekawą i nienudną przerwę.
Uczniowie wykazywali się znakomitą wiedzą i pomysłami. Spontanicznie i otwarcie wypowiadali się na temat swojego zaangażowania w promowanie zdrowia w swoich szkołach. Zainicjowano kolejną konferencję, stworzenie „bazy dobrych praktyk”.

Konferencję uświetniły występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2: popisy aktorskie uczniów z klasy II c i II b interpretujących wiersze o zdrowiu, chór szkolny pod kierunkiem Magdy Sydoruk  z „Hymnem zdrowych dzieciaków”.

Uczestnicy konferencji otrzymali pamiątkowe dyplomy, mieli możliwość degustacji naturalnych soków przygotowanych przez Anię Matraś oraz zdrowego i smacznego poczęstunku wykonanego przez panie kucharki.

Agata Kozłowska
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl