Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Małgorzata Niedzielska/Agnieszka Michałowska | 2017-06-01 22:45 | Rozmiar tekstu: A A A

„Jak nie czytam jak czytam” w Gimnazjum nr 13

Olsztyn24
Akcja „Jak nie czytam jak czytam” w Gimnazjum nr 13 (fot. G13 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Gimnazjum nr 13 im. H. Wagnera w Olsztynie podjęło dzisiaj (1.06) próbę pobicia rekordu czytania w jednym momencie.

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nas naturalne – czytanie.

W ubiegłym roku w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” czytało 432 608 osób w całej Polsce. W tym roku postanowiliśmy się dołączyć do zabawy i wzięliśmy udział w akcji ogólnopolskiego, masowego czytania, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne.
R E K L A M A
banner
Już przed godziną 10:00 życie w naszej szkole zamarło. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zgromadzili się w dużej sali gimnastycznej, aby jednocześnie czytać różne książki. Do zabawy włączyli się też pracownicy szkoły. Czytali konserwatorzy, sprzątaczki, kucharki i oczywiście dyrekcja szkoły. Nawet stomatolog i pielęgniarka zrobiły sobie chwilę przerwy na relaks z książką. W sumie w Gimnazjum nr 13 w Olsztynie jednocześnie czytało ponad 650 osób (uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji)! Nawet gościnnie przybyłe do nas przedszkolaki z Przedszkola Językowego „Junior Academy” włączyły się w akcję.

Akcja „Jak nie czytam jak czytam” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”

Małgorzata Niedzielska/Agnieszka Michałowska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl