Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-06-01 22:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawa i warsztaty na Dzień Dziecka w BWA

Olsztyn24
Od lewej: Kurator wystawy Olga Orzeł-Kopeć i dyrektor BWA Małgorzata Bojarska-Waszczuk | Więcej zdjęć »
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie zaprosiła dzisiaj (1.06) na świętowanie Dnia Dziecka połączone z wernisażem wystawy ilustracji „Za siedmioma górami” Marii Ekier.

Świętowanie rozpoczęto warsztatami artystycznymi wokół tematu „Moja baśniowa kraina”, które poprowadziły Justyna Banasiak i Olga Orzeł-Kopeć. Odbył się również pokaz animowanych filmów krótkometrażowych pochodzących z 25. edycji Festiwalu Euroshorts 2016 zorganizowany we współpracy z Fundacją Młodego Kina i Biblioteką Multimedialną Planeta 11.

Głównym punktem programu był wernisaż wystawy ilustracji autorstwa Marii Ekier.
R E K L A M A
banner
Wystawa stanowi przegląd prac tej jednej z najciekawszych polskich ilustratorek. Są na na niej zarówno ilustracje do książek polskich i zagranicznych autorów, tekstów bardzo znanych, np. Polskie Baśnie i Legendy, Królewna Śnieżka, Opowieść wigilijna, Ptasiek, a także mniej popularnych, jak Plaster czarownicy i inne baśnie, Co się stało z naszą bajką, Zamek Soria Moria. Baśnie norweskie.

Maria Ekier (ur. 1943 r. w Warszawie) projektuje okładki, ilustruje książki dla dzieci. Studia odbyła w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała na Wydziale Grafiki w pracowni prof. Jana Marcina Szancera i pracowni prof. Juliana Pałki w 1971 r.

Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, są wśród nich: plakieta BIB przyznana w 1999 i 2007 roku, wpis na Listę Honorową IBBY, tytuł Najpiękniejszej Książki Roku w konkursie PTWK dla autorskiej książki Kocur mruży ślepia złote, Medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości.

Wystawa będzie czynna do 23 lipca w holu galerii.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dzień Dziecka 2017 w BWA

01-06-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl