Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2017-06-02 20:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Słoneczny Piknik Rodzin Zastępczych

Olsztyn24
Piknik zaserwował uczestnikom mnóstwo atrakcji | Więcej zdjęć »
Prawie 200 osób uczestniczyło w II Sportowym Pikniku Rodzin Zastępczych Powiatu Olsztyńskiego, który odbył się 27 maja na stadionie Koleżeńskiego Klubu Sportowego Warmia w Olsztynie. Głównym celem imprezy było promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnego oraz zdrowego stylu życia.

Uczestnicy festynu mogli spróbować swoich sił w podnoszeniu ciężarów, pod czujnym okiem zawodników SKF Zjednoczeni Olsztyn, zobaczyć pokazy sportowe przygotowane przez członków Uczniowskiego Klubu Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego oraz MMA ze Szkoły Sztuk Walki Arrachion Olsztyn, a także poznać zasady gry w rugby i potrenować rzuty jajowatą piłką wspólnie z zawodnikami Rugby Team Olsztyn – mówił Arkadiusz Paturej, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olsztynie. – Nie zabrakło także miłośników futbolu, którzy rozegrali turniej piłki nożnej. W rozgrywkach udział wzięli zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Wszystkich zawodników uhonorowaliśmy złotymi medalami – dodał dyrektor.

W czasie imprezy nie zabrakło także stoiska edukacyjnego przygotowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie, smacznego jedzenia zapewnionego przez Stołówkę Polską oraz Piekarnię PSS Społem w Olsztynie, a także grupy teatralnej KloszArt, która poprowadziła improwizacje teatralne dla dzieci.
R E K L A M A
banner
Nad bezpieczeństwem uczestników pikniku czuwali ratownicy medyczni z Fundacji Ratujmy Życie. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz założyć narkogogle, które symulują wiele skutków używania narkotyków, a także alkogogle umożliwiające trzeźwej osobie widzenie świata oczami osoby z alkoholem we krwi.

Mamy nadzieję, że to pozytywnie wpłynie na przyszłe decyzje życiowe młodzieży – mówili sanitariusze.

Podczas pikniku odbyły się także liczne konkursy, m.in. bieg w workach, rzut butem do celu oraz konkurs plastyczny „Jak spędzam czas wolny?”. Jury nagrodziło wszystkie dzieci dyplomami, upominkami, medalami i słodyczami. Odbyło się także losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. Wśród nich znalazły się bilety wstępu do Jumping Zone Parku Trampolin, kina Helios i Multikina w Olsztynie, salonu gier i zabaw dla dzieci – Małpiego Gaju i Warmiolandii, vouchery – do fryzjera w Fabryce Fryzur Adama Kowalskiego i klubu sportowego Fitness Club Sylwetka, zaproszenia do restauracji KFC i McDonald`s oraz sesja fotograficzna ufundowana przez Emka Studio – Magdalenę Rogowską.

Ogromną radość najmłodszym dzieciom przyniosła zabawa na dmuchanej zjeżdżalni oraz zabawy z animatorkami z Karuzeli Kultury, tj. malowanie tatuaży, modelowanie balonowych zwierzaków, robienie baniek mydlanych, które unosiły się nad całym boiskiem. Starsi uczestnicy mogli sprawdzić swoją celność strzelając z łuku i wiatrówki. Była też fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kolorowej peruce, kapeluszu czy różowych okularach. Impreza zakończyła się pokazem Ochotniczej Straży Pożarnej Olsztyn – Gutkowo, który w tak piękny i słoneczny dzień przyniósł wszystkim chłodne orzeźwienie.

II Sportowy Piknik Rodzin Zastępczych Powiatu Olsztyńskiego był niezwykle udany dzięki wsparciu wielu osób, w tym wolontariuszy oraz firm, które włączyły się w akcję poprzez użyczenie miejsca, zorganizowanie pokazów, nagłośnienia, wyżywienia, zabaw i nagród w konkursach oraz opiekę.


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl