Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ep | 2017-06-02 20:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjaliści ZPE reprezentowali Olsztyn w Sejmie

Olsztyn24
Anna Aręd i Mikołaj Jaworski | Więcej zdjęć »
Uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjnych, Anna Aręd i Mikołaj Jaworski, jako jedyni z Olsztyna znaleźli się w gronie 460 młodych ludzi z całej Polski, którzy uczestniczyli w tegorocznym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wczoraj (1.06) zasiedli na prawdziwej sejmowej sali i brali udział w głosowaniach. W gorącej dyskusji jednak nie uczestniczyli, bo nie lubią brać udziału w sporach.

- Teraz już wiem, że nie nadaję się na polityka - komentuje Ania. - Ja też nie, wolę robić inne rzeczy - dodaje Mikołaj. - Na pewno była to fajna przygoda, byliśmy w Sejmie, zwiedziliśmy Warszawę, dowiedzieliśmy się dużo o historii. Tylko żadnych ważnych polityków niestety nie spotkaliśmy...

Żeby dostać się do SDiM, uczniowie musieli wykonać ogrom pracy. Temat rekrutacyjny w tym roku brzmiał „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej". Ania i Mikołaj wpadli na pomysł uhonorowania George`a i Marii Dietrichów, niemieckich filantropów zasłużonych w historii Olsztyna. Zaproponowali, by nazwać ich imieniem ulicę Obiegową. W tym celu zebrali ponad 100 podpisów i komplet dokumentacji, po czym złożyli wniosek w Biurze Rady Miasta. Pełna relacja z ich działań jest na stronie sejmowej https://sdim.sejm.gov.pl/. Do SDiM zakwalifikowali się z najwyższą lokatą w województwie!
R E K L A M A
banner
- Jestem z nich bardzo dumna - mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE.

Opiekunami projektu byli nauczyciele Magdalena Stando, Robert Bartkowski i Michał Śliwiński.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl