Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Hanna Borys | 2017-06-02 23:33 | Rozmiar tekstu: A A A
Gimnazjum nr 5 na warsztatach plastyczno-muzycznych

Eksperymentowanie w sztuce

Olsztyn24
Uczniowie Gimnazjum nr 5 na warsztatach plastyczno–muzycznych (fot. Hanna Borys - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uczniowie klas I a i I b oraz chór Gimnazjum nr 5 pod opieką Hanny Borys od marca uczestniczyli w warsztatach plastyczno–muzycznych „Eksperymentowanie w sztuce”.

Zajęcia były zorganizowane i prowadzone przez wykładowców Wydziału Sztuki UWM w ramach Uniwersytetu Młodego Odkrywcy.

Już w marcu profesor Tadeusz Niedźwiedź poprowadził interesujący wykład i ćwiczenia instrumentach dętych. Uczniowie poznawali instrumenty, uczyli się zadęcia i sposobu gry na nich. Ćwiczyli też na częściowo wykonanych przez siebie bambusowych flecikach.
R E K L A M A
banner
W pracowni rzeźby, chłopcy i dziewczęta dostali zadanie stworzenia ceramicznej orkiestry. Przy pomocy wykładowcy doktora Izydora Borysa uczniowie stworzyli różne instrumenty: gwizdki, fleciki, dzwonki, okaryny, kije deszczowe, dzwony rurowe i bębenki.

Kolejne zajęcia to szkliwienie i zdobienie wykonanych przedmiotów. Oczywiście trzeba było je najpierw wysuszyć i wypalić w piecu ceramicznym.

Ostatnim etapem przygotowań do wernisażu były ćwiczenia muzyczne z profesor Katarzyną Bojaruniec, w których uczestniczył też chór szkolny. Uczniowie śpiewali piosenki, a akompaniament wykonywała orkiestra ceramiczna na stworzonych przez siebie instrumentach.

Jeszcze ostatnie próby i musimy opanować stres, bo dziś drugiego czerwca o godzinie 17:00, w Centrum Ekspozycyjnym – Stara Kotłownia w Kortowie odbędzie się wernisaż. Nasi uczniowie zaprezentują na nim utwory wokalno – instrumentalne przy akompaniamencie „Ceramicznej orkiestry”. Zobaczymy też dzieła stworzone przez inne grupy, które również ciężko pracowały przez te trzy miesiące pod kierunkiem wybitnej kadry UWM w Olsztynie.

Będzie to uwieńczenie naszych działań muzyczno–plastycznych, naszego „Eksperymentowania w sztuce”.

Hanna Borys

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl