Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-06-03 19:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Światowe Dni Bajki w Olsztynie

Olsztyn24
Halina Zaborowska-Boruch, wiceprezydent Olsztyna, przekazuje bajkom klucz do bram miasta | Więcej zdjęć »
Od czwartku (1.06) w Olsztynie trwają wydarzenia objęte programem XI Światowych Dni Bajki. W czwartek bajki czytano w olsztyńskich tramwajach oraz zaproszono dzieci na spotkanie z pisarką Bożeną Kraczkowską i warsztaty tematyczne do Książnicy Polskiej. Wczoraj (2.06) zaś odbyły się najważniejsze wydarzenia tej trzydniowej imprezy: uroczyste otwarcie XI Światowych Dni Bajki, Parada Postaci Bajkowych i bajkowy piknik w Parku Centralnym. Dzisiaj (3.06) zaś, na plaży za Hotelem Omega bawiono się bajkowo nad wodą.

Oficjalna inauguracja tegorocznych Światowych Dni Bajki nastąpiła pod olsztyńskim ratuszem. Zebrało się tam mnóstwo bajkowych postaci: wróżek, czarownic, elfów, zwierzątek, smerfów i krasnoludków. Inwencja twórców przebrań okazała się przeogromna.

Uczestników wydarzenia, w imieniu władz miasta, powitała wiceprezydent Olsztyna Halina Zaborowska-Boruch (w towarzystwie m.in. organizatorów ze Stowarzyszenia Bajka i posła Mirosława Pampucha), wręczając maluchom klucz do bram miasta. Bajkowe maluchy odwdzięczyły się za ten prezent wierszem.
R E K L A M A
banner
Po uroczystości na Placu Jana Pawła II, dzieci wraz z opiekunami ruszyły na Paradę Postaci Bajkowych. Barwny korowód przeszedł Aleją Piłsudskiego i ul. Emilii Plater do Parku Centralnego na wielki piknik.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Światowe Dni Bajki 2017

»

02-06-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl