Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-06-03 22:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Minister Radziwiłł o sieci szpitali w Olsztynie

Olsztyn24
Głos zabiera minister Konstanty Radziwiłł | Więcej zdjęć »
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przybył dzisiaj (3.06) do Olsztyna, aby spotkać się z dyrektorami szpitali z terenu województwa warmińsko-mazurskiego w sprawie tworzonej sieci szpitali, mającej ułatwić Polakom dostęp do opieki medycznej. Przed zaplanowanym na godzinę 11.00 w Urzędzie Wojewódzkim spotkaniem odbył się briefing prasowy z udziałem wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego i dyrektora warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ Andrzeja Zakrzewskiego.

Przepisy o sieci szpitali zaczną obowiązywać z początkiem października bieżącego roku. Zakładają one utworzenie sieci szpitali kwalifikowanych do niej na podstawie wytycznych określonych w ustawie. Placówki te przez cztery kolejne lata będą finansowane ryczałtem, a zatem nie będą musiały przystępować do konkursów na świadczenia ogłaszanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Według zapewnień ministra w naszym województwie zdecydowana liczba placówek do sieci tej wejdzie (ich lista zostanie udostępniona 27 czerwca). Nie ma więc powodu do niepokoju, że mieszkańcy pewnych obszarów regionu zostaną bez opieki medycznej. Szpitale, które w sieci się nie znajdą nie zostaną zlikwidowane. Będą finansowane tak, jak do tej pory - poprzez zawieranie kontraktów z NFZ.
R E K L A M A
banner
Celem wprowadzenia zmian jest zapewnienie natychmiastowej opieki osobom w tzw. ostrych przypadkach na izbach przyjęć i skrócenie kolejek. Szpitale w sieci będą musiały mieć także nocną i świąteczną podstawową opiekę zdrowotną. Tam będą kierowane osoby lżej chore. Ponadto osoby wymagające rehabilitacji lub regularnych kontroli w poradni po opuszczeniu szpitala będą miały zagwarantowane takie świadczenia.

Więcej na ten temat w zapisie wideo wystąpienia ministra. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~Leon / 2017-06-05 16:09
Szkodniak, jak każdy Radziwił, nic nowego i żadnej watości donanej nie wygenerował, powtarza bajki swojego małego posła, co wyiósł go na ministetrialne stanowisko - to dzięki takim aparatczykom POLSKA tonie!!!!
~wot / 2017-06-05 07:50
To się Radziwiłł będzie dziwił, gdy wkrótce odwołają go z funkcji ministra.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Briefing prasowy ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła

03-06-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl