Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKiS | 2017-06-06 00:26 | Rozmiar tekstu: A A A
Przy stoliku kawowym

Obrazy pełne lata

Olsztyn24
Małgorzata Śrutkowska-Felińska (fot. archiw. artystki - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Olsztyński Klub „U Artystów” ma w swej tradycji cykliczne ekspozycje obrazów malarskich, które umilają pobyt gościom lokalu. I tak od 12 czerwca (poniedziałek)  w zorganizowanej spontanicznie Galerii „Na wejście” będzie teraz można oglądać malarstwo Małgorzaty Śrutkowskiej-Felińskiej.

Tego dnia o godz. 18.00 stanie stolik artystki, która przy kawie będzie rozmawiać o swojej sztuce, inspiracjach, wymieni opinie i da się lepiej poznać. Nie będzie oficjalnego wernisażu, będzie artysta „na dyżurze stolikowym, do dyspozycji zwiedzających”.

Zamierzeniem organizatorów jest przybliżenie artysty i jego sztuki, wyjście wprost na spotkanie z potencjalnym odbiorcą. Przy dobrej pogodzie taki stolik  przy sztaludze zostanie umieszczony  przed wejściem do lokalu. Jeśli spotkania się przyjmą, stolik z artystą oraz jego prace powędrują do innych lokali, zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Starówka Razem”.
R E K L A M A
banner
Małgorzata Śrutkowska – Felińska, członek Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka, mówi o sobie krótko tak: „Urodziłam się całkiem niedawno. Jestem absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych i Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Maluję, rysuję, czasami wyszywam, opracowuję graficznie książki, popełnię czasami jakąś ilustrację, a tak w ogóle jestem grafikiem. Miałam kilka malusieńkich wystaw: Klub Środowisk Twórczych w Olsztynie, Galeria Teatru im. Stefana Jaracza, Galeria Rynek MOK. Był też udział w Aukcjach Charytatywnych Rotary Club Olsztyn, jest obraz w Kolekcji Dzieł Sztuki Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej i jestem laureatką Nagrody Talent Roku 2012 w dziedzinie sztuk pięknych Fundacji Środowisk Twórczych w Olsztynie. Moje obrazy są w zbiorach prywatnych porozrzucane po świecie.

Artystka uprawia malarstwo akwarelą oraz farbami olejnymi, rysuje, a także wyszywa na tkaninie. Ważną częścią jej dorobku twórczego jest projektowanie okładek książek oraz albumów, a także opracowani graficzne całości poszczególnych publikacji. Prace artystki znajdują się w kilku prywatnych kolekcjach malarskich w Polsce oraz na świecie (Meksyk, Kanada, Niemcy, Francja, Czechy).
Inicjatywa prezentowania sztuki w Galerii „na Wejście”, ulokowanej w Klubie „U Artystów” jest wynikiem porozumienia zawartego między Starówką Razem, a Stowarzyszeniem Pro Kultura i Sztuka. Rezultatem współpracy będą organizowane w ciągu lata ekspozycje artystów lokalnych.  

Zapraszamy 12 czerwca (poniedziałek) od godz. 18.00 do stolika kawowego Małgorzaty Śrutkowskiej- Felińskiej, autorki nowej wystawy w Klubie „U Artystów”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl