Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-06-06 20:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Trzydziestu pięciu beneficjentów inicjatywy LEADER

Olsztyn24
Uroczyste podpisanie umów w Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Uroczysty charakter miało dzisiaj (6.06) w Olsztynie podpisanie umów związanych z udzieleniem pomocy finansowej na wsparcie rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER. Wśród 35. beneficjentów samorząd województwa rozdysponował blisko 3,4 mln złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

LEADER to jedno z narzędzi Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które cieszy się wielką popularnością wśród samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, osób fizycznych, kościołów. Polega na oddolnym opracowaniu przez lokalną społeczność wiejską strategii rozwoju obszarów wiejskich oraz realizacji wynikających z niej innowacyjnych projektów łączących zasoby, wiedzę i umiejętności przedstawicieli trzech sektorów: publicznego, gospodarczego i społecznego. Przedstawiciele tych trzech sektorów tworzą lokalną grupę działania, która samodzielnie wybiera projekty przyczyniające się do osiągnięcia celów wspólnie opracowanej strategii.

W województwie warmińsko-mazurskim prężnie działa 9 Lokalnych Grup Działania i 3 Lokalne Grupy Rybackie. Za ich pośrednictwem w okresie w latach 2007-2013 rozdysponowano ponad 29 mln euro. Łączna wysokość środków przyznanych na realizację lokalnych strategii przez Lokalne Grupy Działania w latach 2014-2020 to ponad 36,6 mln złotych.
R E K L A M A
banner
Tym razem beneficjentami były podmioty, które ubiegały się o dofinansowanie w konkursach ogłaszanych przez Lokalne Grupy Działania. Sporo przedsięwzięć to inwestycje w rozwój mikro lub małych przedsiębiorstw.

Podpisaniu umów towarzyszyła prezentacja dokonań Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~nie widzę / 2017-06-07 21:37
czy nie można wypisać 35 podmiotów, którym przyznano ten bonus ? czyżby zgaduj - zgadula z fotek ?
~Baśka / 2017-06-06 22:54
Pani marszałek w różowym i za ciasnym lejbiku.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

06-06-2017

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl