Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-06-11 19:43 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP i wolontariusze Citi zaprosili seniorów na dzień z nowymi technologiami

Olsztyn24
Seniorów zaproszono do Starego Ratusza | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła na wydarzenie „Sprawdź się w nowych technologiach” – projekt realizowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy we współpracy z WBP. Zajęcia dla osób 50+ z wykorzystaniem komputerów i tabletów odbyły się wczoraj (10.06) w Starym Ratuszu.

Kursy dla seniorów ph. „Sprawdź się w nowych technologiach” to wydarzenie przygotowane z okazji celebrowanej przez bank Citi dwunastej edycji Światowego Dnia Citi dla Społeczności, obchodzonego 10 czerwca. W tym roku wolontariusze banku (rekrutujący się spośród pracowników biorących udział w Programie Wolontariatu Pracowniczego w Citi) postanowili we współpracy z WBP (biblioteka od lat prowadzi różnego rodzaju działalność dydaktyczną skierowaną do seniorów) przygotować wydarzenie skierowane do wszystkich, a w szczególności osób starszych (50+), którzy chcą nauczyć się obsługi komputera, tabletu i aplikacji oraz pragną śmielej korzystać z Internetu.

Impreza zrealizowana została dzięki grantowi uzyskanemu przez organizatorów z Fundacji Kronenberga. Przez półtora miesiąca pracownicy biblioteki i dwudziestu dwóch wolontariuszy przygotowywało się do przeprowadzenia kursów, warsztatów i wykładów oraz gier, których celem była edukacja seniorów z zakresu obsługi komputera oraz urządzeń mobilnych, m.in. korzystania z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych, korzystania z aplikacji dostępnych na urządzeniach mobilnych, korzystania ze zbiorów bibliotecznych za pośrednictwem internetu, a także bezpiecznych finansów.
R E K L A M A
banner
******

Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi jest jedną z największych i najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce. Już od 12 lat, poprzez program wolontariatu, bank inspiruje swoich pracowników do dzielenia się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami przy realizacji różnorodnych przedsięwzięć społecznych.
 
Światowy Dzień Citi dla Społeczności to ogólnoświatowy projekt Citi, realizowany corocznie, w ramach którego pracownicy banku, wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi, starają się rozwiązać konkretne problemy występujące w bliskich im społecznościach. Realizowane projekty przyjmują rozmaity charakter - warsztaty plastyczne dla dzieci, zajęcia z zakresu edukacji finansowej dla dorosłych, ale także odnawianie domów dziecka, pomoc schroniskom i akcje krwiodawstwa. W 2016 roku w działania w ramach Światowego Dnia Citi dla Społeczności wolontariusze Citi wraz ze znajomymi i rodzinami w 217 projektach zaangażowali się 3300 razy. Poprzez swoje działania tylko przez miesiąc na przełomie maja i czerwca dotarli do ponad 31 000 odbiorców.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl