Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Kaczmarczyk | 2017-07-04 16:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Zbigniew Urbalewicz wystawia prace w Bibliotece Uniwersyteckiej

Olsztyn24
Zbigniew Urbalewicz | Więcej zdjęć »
W Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie odbył się wczoraj (3.07) wernisaż prac Zbigniewa Urbalewicza. Wystawę można oglądać do 31 lipca w godzinach otwarcia biblioteki.

Zbigniew Urbalewicz - artysta grafik, urodził się w 1968 r. w Dobrym Mieście. W 1996 roku ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dyplom z grafiki warsztatowej uzyskał w Pracowni Wypukłodruku pod kierunkiem prof. Ryszarda Krzywki. Od 2005 r. jest pracownikiem Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie. Brał udział w ponad sześćdziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie i współzałożycielem Fundacji „Wyłom”.

Wystawa nosi tytuł „Zapisane” i odnosi się do zapisywania jako nośnika wypowiadania myśli, obrazu oraz wyrażania siebie. Artysta mówi: „Gdybyśmy zaczęli dochodzić tego, od kiedy istnieje czynność czy zjawisko zapisywania, zapewne musielibyśmy wejść w spór z innymi. Przyjmijmy, że zaczęliśmy zapisywać cokolwiek od momentu, w którym sprawy stały się dla nas ważne. Bo po co zapisywać rzeczy błahe?”
R E K L A M A
banner

Współczesne czasy sprawiają, że coraz częściej posługujemy się w systemie zero jeden. Zbigniew Urbalewicz nie odszedł jednak od wykorzystywania możliwości papieru oraz narzędzi do jego zapisu. Różnorodność prezentowanych prac obfitujących w wielobarwne formy i znaki graficzne często nawiązują do kultury i sztuki Japonii. Chociaż można w nich odnaleźć elementy kosmosu, obiekty czy słowa. Pismo znaku jest istotnym elementem w twórczości artysty.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl