11:16 18 kwietnia 2024 Imieniny: Alicji, Bogusławy

WMOSG | 2017-07-06 11:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażnicy graniczni z Warmii i Mazur najlepsi w biegu po plaży

Bieg po Plaży w Jarosławcu (fot. Paweł Breszka - wszystkie) | Więcej zdjęć »

W niedzielę (2.07) w Jarosławcu odbył się XXVII Międzynarodowy Bieg po Plaży, w ramach którego zorganizowano Mistrzostwa Straży Granicznej w biegach przełajowych na dystansie 15 km.

Trudny odcinek po plaży, prawie 5 kilometrów pod wiatr, najszybciej pokonała drużyna z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie: ppłk SG Roman Liśkiewicz z komendy oddziału z czasem 01:00:01, st. chor. SG Tomasz Kowalski z Placówki Straży Granicznej (PSG) w Olsztynie z czasem 00:56:24, st. chor. SG Marcin Balcer z PSG w Braniewie z czasem 01:04:05. To oni stanęli na najwyższym stopniu podium i zdobyli złoto.

W klasyfikacji indywidualnej funkcjonariuszy najlepszy był st. chor. SG Tomasz Kowalski z WMOSG, który wywalczył tytuł mistrza Straży Granicznej, a także zajął I miejsce w kategorii M-40.