Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Kamil Olszewski/d. | 2017-07-16 13:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Polskie dzieci z Kazachstanu przyjechały do Olsztyna na kolonie

Olsztyn24
Goście z Kazachstanu przyjechali do Olsztyna (fot. Kamil Olszewski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wielu Polaków zostało zmuszonych do ciężkiej tułaczki po całym świecie. Wielu zostało wywiezionych do Kazachstanu. Teraz choć na chwilę, możecie powrócić do swojej ojczyzny. Dlatego pragnę, abyście czuli się tu jak w domu, bo Polska jest również i Waszym domem napisał w liście wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki do polskich dzieci z Kazachstanu, które przyjechały wczoraj (15.07) do Olsztyna na kolonie. List przekazał Marcin Domian, doradca wojewody, który witał gości ze Wschodu na olsztyńskim dworcu PKP.

Kolonie dla dzieci zorganizowane zostały przez Fundację dla Rodaka.

- Takie przedsięwzięcie robimy pierwszy raz, ale jeśli się uda, to w przyszłym roku planujemy je powtórzyć i zwiększyć liczbę turnusów – mówiła przed przyjazdem dzieci Joanna Wilk-Yaridiz, prezes Fundacji dla Rodaka.
R E K L A M A
banner
Do Olsztyna przybyło 25 dzieci w wieku od 5 do 19 lat wraz z opiekunami. Rodacy pozostaną u nas przez dwa tygodnie. Marcin Domian, doradca wojewody, który witał dzieci z Kazachstanu, nie ukrywał wzruszenia:

- Nadchodzi czas, kiedy Polska upomina się o swoich rodaków. I to o tych, którzy mocno odczuli represje zbrodniczych systemów totalitarnych. Dzięki Fundacji dla Rodaka możemy przyjąć nasze polskie dzieci z Kazachstanu na kolonie. Ja w imieniu pana Artura Chojeckiego mam zaszczyt przywitać je na olsztyńskim Dworcu po to, aby w Polsce, ale i na Warmii i Mazurach czuły, że to także ich Ojczyzna. Chcemy też, żeby wiedziały, że są u nas bardzo mile widziane.

Goście z Kazachstanu szykują też niespodziankę dla Olsztynian w podziękowaniu za miłe przyjęcie - wystąpią na XXII Międzynarodowych Olsztyńskich Dniach Folkloru Warmia, które rozpoczną się w Olsztynie już we wtorek (18.07).

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~wot / 2017-07-16 20:45
Dzieciom z Kazachstanu i ich opiekunom życzę radosnego pobytu w Polsce.
~Tokyo / 2017-07-16 14:30
Wzruszająca, wspaniała inicjatywa. Oby więcej takich akcji. Nie zapominajmy o tysiącach naszych rodaków na wschodzie. Oni są bardzo potrzebni Polsce. Powinniśmy ściągać tych ludzi na stałe do Polski.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl