Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-07-17 11:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Międzynarodowy folklor oraz Dni Jakubowe i nie tylko z OLA

Olsztyn24

Przed nami kolejny tydzień z Olsztyńskim Latem Artystycznym. Już od jutra (18.07) spotkania z międzynarodowym folklorem, które potrwają do soboty, warsztaty, koncerty i dni Olsztyna:


„Warmia” – 22. dni folkloru

Od 18 do 22 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena odbędą się XXII Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru „Warmia”, wspaniały festiwal tańca, muzyki i śpiewu. W tym roku czekają nas występy zespołów m.in. z: Białorusi, Macedonii, Serbii, Izraela, Turcji, Hawajów, Meksyku, Puerto Rico, Korei Południowej, Chin i Polski. Program na: warmia.art.pl. Wstęp wolny.
R E K L A M A
banner
„Strachy na wróble” na Starówce

„Strachy na wróble” to tytuł familijnych warsztatów Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, które odbędą się w czwartek (20.07) o godz. 10.00 na scenie staromiejskiej (w razie niepogody Spichlerz, ul. Piastowska 13). Animatorzy pomogą wyczarować barwne Panie Strachowe i zabawnych Panów Strachów. A na zakończenie barwny, choć nieco „straszny” pochód ulicami Starego Miasta. Wstęp wolny (obowiązują zapisy: p.balabanska@mok.olsztyn.pl).

Staromiejskie spotkania z szantą

Przez całe lato na scenie staromiejskiej i scenie nad Łyną odbywają się staromiejskie spotkania z szantą. Kolejne już w czwartek (20.07) o godz. 19.00, potrwa niemal do północy. Wstęp wolny.

Dni Olsztyna z Dobrą Energią

Olsztynianin czy turysta, młodszy czy starszy. Podczas trzydniowego święta miasta (21-23.07) na Starówce moc atrakcji dla każdego – m.in. jubileusz Kapeli Jakubowej, koncerty, animacje, gry i zabawy oraz tradycyjnie Jarmark Jakubowy. Szczegóły na: mok.olsztyn.pl. Wstęp wolny.

Tańce i przyśpiewki warmińskie
 

Sięgnijmy wspólnie do tradycyjnej kultury naszego regionu, poprzez przypomnienie dawnych zabaw i gier podwórkowych oraz przyśpiewek i tańców związanych z Warmią. W niedzielę (23.07) na scenie staromiejskiej (w razie niepogody Spichlerz, ul. Piastowska 13) tańce i przyśpiewki warmińskie. Zabawa rozpocznie się o godz. 10.00. Wstęp wolny.

Olsztyńskie Koncerty Organowe 2017

Trwa 39. edycja Olsztyńskich Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego. W niedzielę (23.07) o godz. 20.00 w bazylice konkatedralnej św. Jakuba na Starym Mieście odbędzie się kolejny koncert – wystąpią Robert Grudzień (organy) i Georgij Agratina (fletnia Pana, cymbały, talinka). Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl