Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2017-07-17 18:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Siatkarski World Tour w Olsztynie już w środę

Olsztyn24
Turniej w Olsztynie już od środy (fot. Marcin Kierul)
Do rozpoczęcia siatkarskiego święta w stolicy Warmii i Mazur odliczamy godziny. Start czterogwiazdkowego turnieju z cyklu World Tour już w środę (19.07). Poza olsztyńskimi zmaganiami cztery gwiazdki ma jedynie turniej w Rio de Janeiro. Właśnie o taki status (w pięciogwiazdkowej klasyfikacji) ubiegały się władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To już trzeci raz, gdy na plaży położonej nad brzegiem Jeziora Krzywego gościć będziemy najlepsze siatkarskie pary świata. Widzowie będą mogli obejrzeć ponad 100 spotkań na najwyższym poziomie.

- Znakomita promocja siatkówki i naszego miasta - tak o zbliżającym się turnieju mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Transmisje z imprezy na pewno dotrą do wielu kibiców w kraju jak i za granicą. Wierzę, że te zawody okażą się sukcesem na każdym polu.

Główny stadion jest już gotowy na przyjęcie zawodników i widzów. Na trybunach łącznie będzie mogło zasiąść 3100 osób. Na jedną z nich, tzw. jeziorną, wstęp nie będzie biletowany. Co ważne - na wszystkich arenach zmagania przez pierwsze dwa dni turnieju będzie można obserwować za darmo. Poza głównym stadionem z trybun będzie można śledzić rywalizację przy bocznych boiskach.
R E K L A M A
banner
- Wszystko jest na ostatniej prostej - stwierdza Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Cieszę się, że Olsztyn kolejny raz jest gospodarzem tego turnieju, bo to miasto przyjazne siatkówce.

Łącznie w Olsztynie gościć będziemy reprezentantów aż 41 krajów, z czterema najlepszymi brazylijskimi parami na czele. Będą mistrzowie olimpijscy Alison/Bruno Schmidt oraz ubiegłoroczni triumfatorzy, Łotysze Samoilovs/Smedins. Polskę będzie reprezentować dziewięć par - cztery kobiece i pięć męskich.

- Dwa lata temu zdobyłam tu brąz - mówi Kinga Kołosińska. - Liczę, że tym razem, choć z inną partnerką, to nie będzie gorzej.

Zmagania w Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017 potrwają od środy do niedzieli (19-23 lipca).
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl